Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Papierosy i tytoń bez akcyzy w Zduńskiej Woli

Redakcja, 03.10.2013, 10:07

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Ponad 16 tys. paczek papierosów oraz pół tony tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy zarekwirowali funkcjonariusze Służby Celnej w Zduńskiej Woli. To największe w tym roku wykrycie nielegalnych papierosów dokonane przez łódzkich celników. Zatrzymano mieszkańca powiatu sieradzkiego.

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło 30 września tego roku w godzinach porannych. Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej prowadzili rutynowe kontrole na terenie Zduńskiej Woli. Patrolując miasto, celnicy zauważyli mężczyznę, który wynosił w pośpiechu z garażu torby i pakował je do samochodu marki renault scenic. Zachowanie mężczyzny oraz zawartość pakunków wzbudziły podejrzenia celników, podjęli więc decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu kontroli samochodu.

Jak się okazało kierowcą pojazdu był 46-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, zatrzymywany już wcześniej przez celników w związku z nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi. W torbach zaś znajdowały się papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze wkroczyli również do garażu. Jak się okazało, mieścił się w nim skład nielegalnych papierosów i tytoniu. Przyłapany na gorącym uczynku mężczyzna, magazynował tam ponad 16,5 tysiąca paczek papierosów i pół tony tytoniu. Papierosy i tytoń funkcjonariusze znaleźli także w skontrolowanym później mieszkaniu mężczyzny.
Łącznie w trakcie kontroli celnicy wykryli prawie 16,7 tys. paczek papierosów oraz555 kg tytoniu pochodzącego ze źródeł nielegalnych. Gdyby towar ten trafił na rynek, straty Skarbu Państwa sięgnęłyby kwoty niemal 600 tys. zł.

Zatrzymanemu mężczyźnie Służba Celna postawiła zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa akcyzowego. Sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, a także wysoka grzywna, na poczet której funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w wysokości 5,5 tys. zł.

To największe w tym roku wykrycie nielegalnych papierosów i jedno z największych zatrzymań wyrobów tytoniowych, dokonane przez łódzkich celników. Do tej pory, kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy Służby Celnej na terenie województwa łódzkiego zapobiegły wprowadzeniu na rynek ponad 3 mln szt. papierosów oraz prawie 40 ton tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_260 (IP: *.*.233.100), 03.10.2013, 19:57
  To poszaleli
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj