Wiadomości / Zduńska Wola

RK Zduńska Wola na drugim miejscu

Redakcja, 21.10.2013, 12:20

Drugie miejsce zajął Klub Rugby Zduńska Wola w turnieju eliminacyjnym Polskiej Ligi Rugby 7, który został rozegrany w niedziele na osiedlu Karsznice.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: KS Budowlani Łódź, Obelix Bełchatów, Czarni Bytom oraz gospodarze RK Zduńska Wola.

W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z Czarnymi Bytom. Przeciwnicy prowadzili do przerwy 15-0, w drugiej połowie zduńskowolanie zdobyli 3 przyłożenia i podwyższenie co dało im 17 punktów. Podobna sytuacja była w drugim meczy z Obelix Bełchatów. Rywale do przerwy mieli przewagę 10-0, jednak w drugiej połowie Zduńska Wola zdołała zdobyć 12 punktów (2 przyłożenia (2x5pkt) i jedno podwyższenie (2pkt).

W ostatnim meczu z Budowlanymi Łódź do ostatniej akcji był remis, jednak rywale zdołali zdobyć przyłożenie i podwyższenie. Mecz zakończył się wynikiem 12-19. Łodzianie bezproblemowo poradzili sobie z pozostałymi drużynami i mimo, że byli faworytami drużyna ze Zduńskiej Woli dała się im we znaki.

Trzech zawodników Budowlanych Łódź, którzy zagrali w niedzielnym turnieju to młodzieżowi reprezentanci Polaki Rugby15. Wyniki poszczególnych drużyn poniżej: