Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Obszar funkcjonalny w Karsznicach. Umowa podpisana

Redakcja, 24.10.2013, 15:53

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

23 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli podpisano umowę na przygotowanie planu rozwoju i koncepcji zagospodarowania obszaru funkcjonalnego wokół węzła na drodze ekspresowej S8 i magistrali kolejowej Śląsk-Porty - wykonanie zamówienia powierzono konsorcjum, w którym uczestniczy Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Monnection z Łodzi, przy udziale pracowni projektowej MAU Mycielski z Warszawy.

← REKLAMA

Podpisanie umowy oznacza, że partnerski projekt pięciu samorządów: powiatu zduńskowolskiego (lider), miasta Zduńska Wola, powiatu łaskiego, gmin Zduńska Wola i Sędziejowice, wszedł w pierwszy etap realizacji. Jego zakończenie planuje się w marcu przyszłego roku.

W harmonogramie tego etapu znalazło się m.in. inwentaryzacja urbanistyczna, analiza dokumentów planistycznych, badania ankietowe wśród mieszkańców, konsultacje społeczne. Na początku grudnia zostanie przedstawiony projekt planu rozwoju obszaru funkcjonalnego.

Wykonawcy zaproponowali nowoczesną metodę opracowywania całościowej wizji projektu urbanistycznego, tzw. warsztaty "charrette", których istotą jest tworzenie koncepcji zrównoważonego rozwoju danego obszaru i przygotowywanie rozwiązań planistycznych w ścisłej współpracy z adresatami projektu: lokalnymi samorządami, mieszkańcami, potencjalnymi inwestorami. Warsztaty zaplanowano na 14-16 stycznia 2014 r. - przygotowaniem do nich będą spotkania konsultacyjne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych: 18 XI w Zduńskiej Woli (PMOS), 19 XI w Marzeninie, 21 XI w Łasku, 22 XI w Zduńskiej Woli Karsznicach. Po warsztatach powstanie koncepcja zagospodarowania obszaru funkcjonalnego.

Projekt wyznaczenia obszaru funkcjonalnego jest pochodną wcześniejszych starań o budowę łącznika między węzłem Zduńska Wola Karsznice na drodze ekspresowej S8 a drogą krajową 12 (14) - łącznik pozostaje w planach jako warunek rozwoju tego terenu.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przyznało na wdrożenie projektu ponandmilionową dotację z PO Pomoc Techniczna; drugi etap prac, opracowanie dokumentacji konkretnych inwestycji, ma się zakończyć do 31 XII 2014 r., a rozliczenie − do 31 III 2015

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_339 (IP: *.*.22.140), 29.10.2013, 08:39
  Jest jakaś nadzieja na rozwój miasta. Zobaczymy co z tego wyjdzie w daslzej perspektywie.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj