Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zduńska Wola ofiarą ataku

Redakcja, 29.10.2013, 17:56

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W wyniku aktu sabotażu grupy dywersyjnej, doszło do wybuchu w centrum Zduńskiej Woli. Rannych jest tylu, że szpital nie może wszystkich przyjąć, dlatego wyznaczony został punkt zastępczy. Na taką okoliczność przeprowadzono we wtorek ćwiczenia w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

W powiatowe ćwiczenia obronne "Październik 2013" zaangażowane zostały także inne lokalne samorządy oraz służby ratunkowe. Akcja rozpoczęła się o godz. 7.30 przekazaniem sygnału przez służbę dyżurną Stałego Dyżuru Starosty Zduńskowolskiego.

W sali widowiskowej przy ul. Dolnej przperowadzone zostało szkolenie na temat "Zasady przygotowania i rozwinięcia Zespołu Zastępczych Miejsc Szpitalnych".

Scenariusz wyglądał następująco: 28 października 2013 roku w godzinach wieczornych w wyniku aktu sabotażu grupy dywersyjnej, doszło do ekspolozji zbiorników paliwa na stacji benzynowej przy placu Wolności. Zniszczeniu uległy okoliczne zabudowania, a także ucierpieli ludzie. Służby ratunkowe natychmiast zostały postawione na nogi. Trwają poszukiwania rannych. Poszkodowanych jest tak wielu, że trzeba uruchomić zastępcze miejsca szpitalne.

Część praktyczna ćwieczeń została przperowadzona w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Złotej. To właśnie tu przewieziono rannych, na których czekali już lekarze oraz ratownicy medyczni.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj