Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zwiększony ruch na drogach

Redakcja, 30.10.2013, 19:38

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Kilka dni przed i po Wszystkich Świętych można zauważyć zwiększony ruch na drogach. Policja rozpoczyna akcję "Znicz 2013", która ma ułatwić dojazd i bezpieczny powrót z nekropolii.

← REKLAMA

Szybko zapadający zmierzch, opady atmosferyczne, mgła i zdarzające się przymrozki powodują, że widoczność jest ograniczona , a nawierzchnia śliska. Nadal do głównych grzechów kierujących należy przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy i nietrzeźwość kierujących. Należy jednak pamiętać również o pieszych i sytuacjach ich nagłego wtargnięcia na jezdnię czy wręcz nagminnego przekraczania jezdni w miejscach do tego niewyznaczonych.

Policjanci apelują o ostrożność, rozsądne planowanie podróży, zwracanie uwagi na znaki drogowe, gdyż w wielu miejscach przewidziano zmiany organizacji ruchu, wykonywanie poleceń policjantów, których będzie znacznie więcej niż w przeciętny weekend i nie odkładanie wyjazdów na ostatnią chwilę. Całość działań na terenie województwa będzie koordynowana z pokładu policyjnego śmigłowca monitorującego z powietrza sytuację na głównych trasach i wokół nekropolii.

Mundurowi postarają się zapewnić płynność ruchu. Dla maksimum bezpieczeństwa będą współpracować z funkcjonariusza Inspekcji transportu Drogowego i Straży Miejskiej. Policja przypomina też o ograniczeniach dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton: 31 października w godz. od 18.00 do 22.00, 1 listopada od 8.00 do 22.00.

Oprócz kwestii związanych typowo z bezpieczeństwem ruchu drogowego policjanci mundurowi jak i pełniący służbę po cywilnemu, nadzorem obejmą okolice cmentarzy, parkingów wokół nekropolii ale zwracać również będą uwagę na osiedla mieszkaniowe gdzie podczas wyjazdów warto zadbać o właściwe zabezpieczenie swoich domów przez intruzami.

Od 31.10.2013 do 03.11.2013 r. na terenie powiatu będą obowiązywać zmiany organizacji ruchu:
- w Strońsku, gmina Zapolice, na wysokości cmentarza obustronne oznakowanie B-36/ zakaz zatrzymywania/
- w Szadku ulica widawska na wysokości cmentarza, obustronne oznakowanie B-36
- w Korczewie, gmina Zduńska Wola, na drodze gminnej od skrzyżowania przy OSP do cmentarza po stronie zachodniej oznakowanie B-36 oraz za cmentarzem do ulicy Getta Żydowskiego.

Na terenie miasta Zduńska Wola w rejonie skrzyżowań ulic Kilińskiego-Łaska oraz ulic łaska -Bema i Łaska Świerkowa nadzór nad ruchem pieszych oraz organizowane zostaną stałe posterunki kierowania ruchem. Do działań wspomagających policję zostaną włączeni uczniowie klas o profilu policyjnym CKU w Wojsławicach, którzy będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy. Na terenie miasta zmiany obrazują zamieszczone w galerii mapki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj