Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Szkolenie przeciwpożarowe dla osób z dysfunkcją wzroku

Redakcja, 11.03.2017, 14:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli zorganizowała szkolenie przeciwpożarowe dla osób niewidomych i słabowidzących.

← REKLAMA

Szkolenie przeprowadził mł. kpt. Konrad Filipczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się ze sprzętem przeciwpożarowym, z zasadami obowiązującymi podczas akcji ratunkowej oraz poznali tajniki zawodu strażaka. Na spotkaniu można było dokładnie zapoznać się z ekwipunkiem i umundurowaniem strażaka, a także spróbować uruchomić gaśnicę.

Działania edukacyjne i kulturalne prowadzone przez bibliotekę skierowane do osób niewidomych i słabowidzących, mają na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społeczno-kulturalnemu osób z dysfunkcją wzroku, gdyż stopień wykluczenia społecznego i jego powszechność w odniesieniu do osób niepełnosprawnych jest problemem ich życia codziennego.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj