Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola / Edukacja

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Policyjna profilaktyka

Redakcja, 25.09.2017, 11:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zduńskowolscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do "niechronionych" uczestników ruchu drogowego. Wspomagani przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli informowali pieszych i rowerzystów o konieczności używania elementów odblaskowych.

← REKLAMA

21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, prowadzone były działania w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych, których głównym założeniem jest zredukowanie liczby śmiertelnych wypadków drogowych.

Zduńskowolscy policjanci mając świadomość, że profilaktyka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu bezpiecznych zachowań na drodze, swoje działania skierowali dziś na edukację "niechronionych". Razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli przekazywali pieszym i rowerzystom odblaskowe kamizelki, wskazując na potrzebę ich używania. Mundurowi przypominali o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku w miejscach, gdzie nie ma chodnika lub drogi dla pieszych. Podkreślali, że również w obszarze zabudowanym używanie elementów odblaskowych zdecydowanie poprawia widoczność pieszych i rowerzystów, co daje kierowcom możliwość odpowiedniej reakcji.

W ramach działań policjanci spotkali się również z najmłodszymi - przyszłymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas spotkań z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 oraz przedszkolakami ze "Starszakowa" przybliżali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także wskazywali na ważna rolę odblasków w bezpieczeństwie pieszych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj