3 liga kobiet - Róża Kutno - Pogoń

Redakcja, 10.10.2016, 22:34

Fotogaleria zawiera 10 zdjęć
10

Drużyna Pogoni odniosła kolejne piąte zwycięstwo w rozgrywkach 3 ligi łódzkiej kobiet.
Mecz przebiegał pod dyktando zawodniczek Pogoni, które już w pierwszej połowie miały kilka okazji na strzelenie bramek. Już w 2 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Martę Grzelak dobrej sytuacji nie wykorzystała Martyna Kowalska po której strzale z sześciu metrów piłka minęła o centymetry lewy słupek bramki gospodarzy. Drużyna Pogoni starała się zdobyć pierwszą bramkę grając pomimo grząskiego i nierównego boiska składnie i szybko. Bardzo aktywne w tym meczu były obie skrzydłowe Julita Augustyniak i Marta Grzelak, które raz po raz starały się dogrywać piłki z obu stron boiska. W 14 minucie po dośrodkowaniu piłki z prawej strony w pole karne przez Julitę Augustyniak zawodniczki Pogoni nie potrafiły wykorzystać doskonałej sytuacji i w ostatniej chwili zawodniczka Róży wybiła piłkę z linii bramkowej. Zespół Róży starał się zagrozić drużynie gości wyprowadzając kontrataki. Dużo nie brakowało a udało im by się to w 18 minucie, kiedy po nieporozumieniu Michaliny Sutowicz i Natalii Okoń zawodniczka Róży znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką Pogoni Beatą Rogowską, która zdołała odbić piłkę na rzut rożny. W 27 minucie po kolejnym dograniu piłki przez Julitę Augustyniak napastniczki Pogoni Justyna Kubik i Aleksandra Gębarowska nie zdołały pokonać bramkarki Róży. W 31 minucie po wybiciu piłki przez Natalię Okoń przed polem karnym gospodarzy znalazła się Paulina Koryń, która pięknym mocnym strzałem prawą nogą pod poprzeczkę wyprowadziła zespół Pogoni na prowadzenie w tym meczu. Pod koniec pierwszej odsłony meczu po prostopadłym podaniu Martyny Kowalskiej pojedynek biegowy z zawodniczką Róży wygrała Julita Augustyniak, ale w sytuacji sam na sam nie zdołała pokonać bramkarki Róży.
W drugiej części meczu zespół Pogoni w dalszym ciągu posiadał przewagę i już dwie minuty po wznowieniu gry Marta Grzelak ładnym strzałem z 13-tu metrów lewą nogą mogła zdobyć drugą bramkę dla gości, ale piłka po jej strzale zatrzymała się na bocznej siatce bramki Róży. W 58 minucie po dokładnym podaniu Aleksandry Gębarowskiej w sytuacji sam na sam znalazła się Justyna Kubik i pewnym strzałem pokonała bramkarkę Róży. Po strzeleniu drugiej bramki zespół gospodarzy próbował zdobyć kontaktową bramkę, ale defensywa Pogoni spisywała się bez zarzutu i nie pozwoliła sobie na stratę bramki. W 65 minucie meczu po indywidualnej akcji Marty Grzelak i jej dośrodkowaniu z lewej strony doskonałej sytuacji nie wykorzystała Justyna Kubik, która z bliska nie potrafiła pokonać bramkarki Róży. W 79 minucie po podaniu Pauliny Koryń piłkę przed polem karnym otrzymała Natalia Rękiewicz, która mocnym strzałem prawą nogą mogła ustalić wynik meczu, lecz piłka po jej strzale minęła lewy słupek bramki gospodarzy.

Po pięciu rozegranych meczach zespół Pogoni z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 15:1 zajmuję drugie miejsce w tabeli 3 ligi łódzkiej mając jeden mecz mniej rozegrany od lidera Wojownika Skierniewice.

RÓŻA KUTNO - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:2 (0:1)

0:1 - Paulina Koryń (31')
0:2 - Justyna Kubik (58')