Wiadomości / Spoza powiatu

Medale z Soczi

Redakcja, 05.10.2015, 10:49

7 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali przywieźli zduńskowolanie z igrzysk IWAS w Soczi.

Relacja zawodnika Marcela Jarosławskiego:

30 września odbyły się konkursy w skoku w dal. W kategorii T36 czwarte miejsce zajął Mariusz Sobczak z wynikiem 5,02 m, a brązowy medal zdobył Marcin Mielczarek, oddając skok na odległość 5,11 m. W kategorii kobiet wystąpiła Marta Langner, zdobywając brązowy medal z wynikiem 4,29 m, jedynie 4 cm gorszy od rekordu życiowego.

W czwartek (1 października) swój drugi srebrny medal zdobył Paweł Piotrowski oddając rzut dyskiem na odległość 36,12 m. Tego samego dnia rywalizował również w pchnięciu kulą zajmując 4 miejsce z rekordem życiowym 13,84 m.
Igrzyska zakończyły się w piątek (2 października). W konkurencjach lekkoatletycznych zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 7 złotych, 4 srebrne i 8 brązowych medali. Wyprzedzili nas jedynie Rosjanie i Bułgarzy.

Sportowcy wrócili do domów w sobotę, w niedzielę odpoczywali, a z początkiem tygodnia Marta Langner, Marcin Mielczarek, Paweł Piotrowski i Mariusz Sobczak udadzą się na zgrupowanie do Wisły by szlifować formę na Mistrzostwa Świata w Katarze, na które wyjadą wraz z trenerem Wojciechem Kikowskim 17 października.