Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak skutecznie pozyskiwać fundusze z Unii Europejskiej?

Redakcja, 30.06.2016, 01:45

Pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej jest dla wielu osób bardzo trudnym wyzwaniem. Ważne jest jednak, żeby pamiętać o tym, że nie jesteśmy w tym zadaniu sami. Warto zatem, jeśli w ogóle nosimy się z zamiarem pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej, wiedzieć co należy zrobić, a także, gdzie szukać pomocy, aby takie dofinansowanie uzyskać. Poniższy artykuł z pewnością przybliży państwu tę kwestię.

← REKLAMA

Pamiętaj o terminach

Jeśli chodzi o składanie jakichkolwiek wniosków - niezależnie od tego, czy są to wnioski o dofinansowania unijne czy też jakiekolwiek inne, zawsze mamy ściśle określone terminy, jeśli chodzi o składanie takich wniosków. Nie inaczej jest z dofinansowaniami unijnymi. Musimy wiedzieć, do kiedy i przede wszystkim - gdzie taki wniosek możemy złożyć. Warto też sprawdzić, czy na przykład nie mamy możliwości złożenia takiego czy innego wniosku przez Internet.

Szukaj innych możliwości

W momencie, kiedy staramy się o pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej, musimy też brać pod uwagę inne możliwości pozyskiwania przez nas funduszy. Nie chodzi tutaj o kredyty czy pożyczki. Musimy jednak wiedzieć, że istnieje bardzo dużo projektów, nie tylko unijnych, pod które możemy niejako podpinać naszą działalność. Warto zatem zorientować się, czy na przykład urzędy miasta bądź marszałkowskie nie prowadzą obecnie składania wniosków o takie czy inne dofinansowanie.

Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się o pomoc

W momencie, kiedy zabiegamy o dofinansowanie unijne naszego projektu, musimy wiedzieć, że absolutnie nie jesteśmy w tym sami. Są bowiem firmy i instytucje, które zajmują się udzielaniem pomocy zarówno prawnej jak i logistycznej, osobom, które takie dofinansowanie chcą uzyskać. Musimy jednak pamiętać, że aby odbyć taką konsultację, ważne jest przede wszystkim to, aby skontaktować się z taką firmą czy instytucją odpowiednio wcześniej. Wówczas mamy gwarancję, że zostanie nam poświęcona odpowiednia ilość czasu i że w żadnym wypadku nie zostaniemy pozbawieni możliwości konsultacji.

Jeśli jednak chcesz sprawdzić pewne źródło, dotyczące finansów i ich pozyskiwania, to polecamy analiza finansowa Warszawa od Investmenthorizon. Tam z pewnością dowiesz się wszystkiego, co dotyczy szeroko rozumianych finansów związanych z twoim biznesem.

Fot. TF

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj