Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Młodzi "policjanci" z certyfikatami

Redakcja, 29.04.2013, 08:37

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Uczniowie trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach zakończyli naukę. W miniony piątek, 26 kwietnia, zzęść z nich odebrała certyfikaty ukończenia edukacji ogólnopolicyjnej.

← REKLAMA

Na uroczystość ślubowania, która odbyła się na placu przed budynkiem szkoły licznie przybyli rodzice i znajomi kończących naukę oraz przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych powiatu zduńskowolskiego. Nie zabrakło oczywiście najwyższych rangą funkcjonariuszy policji i straży pożarnej z regionu. Policję reprezentował inspektor Włodzimierz Kłobus.

Sto dwudziestu dziewięciu kadetów zakończyło naukę w Liceum Ogólnokształcącym o charakterze policyjnym. Pięćdziesięciu pięciu z nich otrzymało certyfikaty ukończenia edukacji ogólnopolicyjnej, z czego siedem osób uzyskało wynik ponad 90 proc. z końcowego szkolenia policyjnego i zostało nagrodzonych dyplomami "superkadeta".

Nad kształceniem klas policyjnych w ZSRCKU w Wojsławicach patronat honorowy objęła Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Wojsławicka szkoła prowadzi klasy mundurowe w ramach innowacji pedagogicznej od sześciu lat. To jedna z niewielu szkół w regionie, która od kilku lat nie martwi się o nabór nowych uczniów. Uczniowie klas policyjnych na stałe współpracują z ościennymi komendami policji. W ramach praktyk, uczestniczą we wspólnych patrolach z policjantami, a także zabezpieczają uroczystości powiatowe.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12 (IP: *.*.22.140), 29.04.2013, 08:45
  Jakie urocze, młode buzie. Za kilka lat będą wlepiać mandaty, prowadzić poważne śledztwa! Oby większość z nich znalazła pracę w wyuczonym zawodzie! Tego im życzymy!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj