Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Komisja Rewizyjna w powiecie 3-osobowa

Redakcja, 31.12.2014, 12:17

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Dyskusja poprzedziła wybór członków Komisji Rewizyjnej w radzie powiatu zduńskowolskiego. Radni klubu PiS chcieli, aby komisja liczyła pięciu, a nie trzech członków. Ich wnioski nie zyskały poparcia większości rady.

← REKLAMA

Komisja Rewizyjna bada rzetelność, gospodarność i celowość działania Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego oraz gospodarkę finansową jednostek organizacyjnych starostwa. Jest ważną komisją. Radnym klubu PiS zależało więc, aby w komisji zasiadło pięciu członków, a nie trzech jak to przyjęto w statucie powiatu.

-Statut powiatu zduńskowolskiego jest to akt prawa miejskiego, który powinien być szczególnie chroniony. Naszym zdaniem zachodziła tutaj obawa, że stanie się przedmiotem partykularnych interesów politycznych członków zarządu wraz z przewodniczącym starostą. Zmniejszenie składu osobowego komisji rewizyjnej z pięciu do trzech członków naszym zdaniem, oznacza, że komisja przestaje pełnić silną funkcję kontrolną i rewizyjną - przedstawia stanowisko swojego klubu Marcin Rybka z PiS i podkreśla.

Wnioski radnych PiS nie zdobyły poparcia większości radnych. Na przewodniczącego komisji wybrano Joannę Pawłowską z PiS, na wiceprzewodniczącą Elżbietę Andruszkiewicz z PO, na członka Grzegorza Włodarczyka z Forum Dobrej Woli.

Starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik tłumaczył, że statut powiatu zakładał, że w Komisji Rewizyjnej zasiadają przedstawiciele klubów, których w tej kadencji jest niewielu:

Radni PiS próbowali też zmniejszyć ilość członków w Zarządzie Powiatu. Była to kolejna próba, po tym jak z funkcji nieetatowego członka zarządu zrezygnował Witold Oleszczyk (PO) po wygranych wyborach na wójta gminy Zapolice. Jego miejsce zajęła Hanna Iwaniuk, również z PO. Nieetatowym członkiem jest także Adam Kaczmarek (PSL), a etatowym Feliks Pacewicz (3P).

-Ustawa nie wskazuje dokładnie ilu etatowych członków powinien liczyć zarząd, więc zakres obowiązków wyznaczony przez pana starostę z powodzeniem mógłby być realizowany przez nieetatowych członków zarządu, a to się łączy z dużymi oszczędnościami dla budżetu powiatu - uważa Rybka.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj