Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Kopanie piłki z Mikołajem

Redakcja, 10.12.2015, 13:20

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W gminie Zduńska Wola także sportowo zaznaczono Mikołajki. W Szkole Podstawowej w Wojsławicach odbył się już po raz siódmy Mikołajkowy Turniej piłki nożnej młodzików o Puchar Wójta Gminy Zduńska Wola.

← REKLAMA

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn reprezentujących szkoły z terenu gminy Zduńska Wola. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". O mistrzostwo w turnieju walczyły najlepsze drużyny z dwóch grup: drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Wojsławicach i Szkołę Podstawową w Janiszewicach.
Po bardzo wyrównanym, zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu padł wynik 2:1 dla drużyny gości, czyli piłkarzy z Janiszewic, którzy zdobyli okazały Puchar Wójta Gminy Zduńska Wola oraz tytuł Mistrza Mikołajkowego Turnieju. Trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Izabelowie.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - SP w Janiszewicach
II miejsce - SP w Wojsławicach
III miejsce - SP w Izabelowie
IV miejsce - SP w Annopolu Starym
V miejsce - SP w Czechach
VI miejsce - SP w Krobanowie
W trakcie turnieju zorganizowano także dwa konkursy sprawnościowe. Pierwszy z nich "slalom z piłką między pachołkami" wygrał Piotr Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej w Izabelowie oraz drugi konkurs "strzały na bramkę". Zadanie zostało zaliczone, w momencie kiedy piłka wpadnie do bramki bez kontaktu z podłożem (w powietrzu). W tej konkurencji zwycięzcą został Wiktor Bejmert ze Szkoły Podstawowej w Wojsławicach.

Najwięcej bramek w turnieju strzelił Hubert Rachucki ze Szkoły Podstawowej w Izabelowie, zdobywając 8 bramek i tytuł najlepszego strzelca turnieju. Najlepszym bramkarzem Mikołajkowego Turnieju został Kacper Krotowski z drużyny mistrzów.
Wspaniałą sportową atmosferę pomogli stworzyć tego dnia mali kibice z Wojsławic oraz rodzice zawodników, którzy swoim dopingiem zachęcali piłkarzy wszystkich drużyn do gry.
Uroczystego wręczenia dyplomów, pucharów, medali i nagród dokonali zastępca wójta gminy Zduńska Wola - Antoni Wujda, przewodniczący Gminnej Rady Sportu Sławomir Turski, radni Rady Gminy Zduńska Wola oraz dyrektorzy szkół.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj