Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwi na drogach

Redakcja, 30.08.2018, 20:47

Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg. W miniony weekend zduńskowolscy mundurowi zatrzymali pięcioro nieodpowiedzialnych kierowców.

← REKLAMA

25 sierpnia 2018 roku, przed godziną 8:00, policjanci w miejscowości Pstrokonie, zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego zduńskowolanina, który kierując passatem miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Tego samego dnia, po godzinie 19:00, w Zduńskiej Woli na ul. Piłkarskiej, został zatrzymany 26-letni kierowca osobowego forda, od którego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło, że kierowca był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 2,7 promila. Podobna sytuacja miała miejsce po godzinie 23:00 w Suchoczasach. Policjanci zatrzymali tam 57-latka, który kierując samochodem ciężarowym z naczepą miał w organizmie niespełna 0,5 promila alkoholu.

Następnego dnia w Zapolicach policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy 28-latek. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Natomiast po godzinie 21:00 na terenie gminy Zduńska Wola nietrzeźwa 46-latka cofając fordem uszkodziła zaparkowany samochód. Stężenie alkoholu w jej organizmie przekroczyło 1,6 promila.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed Sądem. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, a za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj