Wiadomości / Powiat

Warcabowy turniej rozegrany

Redakcja, 20.01.2014, 16:42

W minioną niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach odbyły się II Mistrzostwa Gminy Zapolice w Warcabach Klasycznych 64-polowych. Do potyczek przystąpiło blisko 50 zawodników, którzy zmierzyli się w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii szkoły podstawowej podobnie jak przed rokiem zwyciężył Mateusz Kochelski, który w finale pokonał Franciszka Majkowskiego. Trzecie miejsce zajął David Browne, natomiast czwarte Jakub Sowijak. W kategorii szkoły gimnazjalnej czołowe lokaty zajęli kolejno: Kacper Bartecki, Szymon Beznosiński, Konrad Sobczak, Krystian Wieczorek, Jakub Blaźlik, Thomas Browne.

W kategorii powyżej lat 16 do gier przystąpiło aż 20 zawodników. Najlepszym warcabistom gminy Zapolice okazał się jednocześnie najstarszy zawodnik Mistrzostw, 71-letni Jan Owczarek, który w emocjonującym finale zwyciężył Wojciecha Spętanego. To już drugi z rzędu tytuł mistrzowski pana Jana. Miejsce trzecie przypadło Tomaszowi Woźniakowi, a czwarte Mateuszowi Brzezowskiemu. Najmłodszym uczestnikiem turnieju była 8-letnia Zuzia Owczarek.

- Była to druga edycja mistrzostw naszej gminy w warcabach. Bardzo nas cieszy, że w porównaniu do ubiegłego roku ilość uczestników i ich poziom umiejętności zdecydowanie wzrósł. Jest to dla nas sygnał, że warto organizować takie imprezy - mówi Tomasz Woźniak, instruktor ds. sportu i rekreacji w GOKiS Zapolice.