Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Młodzież i pierwsza pomoc

Redakcja, 04.06.2013, 15:08

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Wypadek samochodowy, młodzież będąca w pobliżu na spacerze udziela pierwszej pomocy poszkodowanym i wzywa straż pożarną - to scenariusz pokazu, który przypieczętował program edukacyjny "Młodzież i pierwsza pomoc".

← REKLAMA

To była już piąta edycja programu, w której wzięło udział ponad 500 uczniów przedostatnich klas szkół średnich z terenu powiatu zduńskowolskiego. W sumie przeszkolono już 5 tys. nastolatków.

- Przede wszystkim uczymy ich logicznego zachowania przy zdarzeniach. Nauczeni tym, że niestety zgłoszenia, które do nas wpływały były chaotyczne, wręcz niezrozumiałe, czy kończyły się odłożeniem słuchawki - mówi Leszek Błaszczyk, jeden z pomysłodawców akcji.

Nabyte umiejętności uczestnicy programu "Młodzież i pierwsza pomoc" zaprezentowali we wtorek podczas symulowanego wypadku samochodowego, zadaniem młodzieży było udzielenie pierwszej pomocy. Na koniec strażacy rozdali dyplomy.

"Młodzież i pierwsza pomoc" jest realizowany dzięki współpracy zduńskowolskich strażaków, starostwa powiatowego w Zduńskiej Woli i Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Sieradzu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj