Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Poseł interpeluje w sprawie jakości powietrza w Zduńskiej Woli

Redakcja, 20.05.2016, 08:21

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Poseł KWW Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski wysłał do Ministerstwa Środowiska interpelację - pyta w niej między innymi o pieniądze dla Zduńskiej Woli na automatyczną stację pomiaru jakości powietrza w naszym mieście.

← REKLAMA

Poniżej publikujemy treść interpelacji posła:

Szanowny Panie Ministrze!

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która analizowała jakość powietrza, polskie miasta są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. 29 najbardziej zanieczyszczonym miastem w Unii Europejskiej jest Zduńska Wola. Taki raport jest jednak ewenementem, ponieważ dotychczas nie było głośno słychać o zanieczyszczonym powietrzu jakim oddychają zduńskowolanie. Badania dotyczyły stężenia tzw. pyłu zawieszonego w powietrzu - cząstek stałych PM10 i PM2.5, które zawierają między innymi siarczany, azotany i sadze.
Z informacji jakie udostępnia na swojej stronie internetowej Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi można uzyskać bardzo mało danych odnośnie jakości powietrza na terenie miasta Zduńska Wola Spowodowane jest to obecnością jedynie manualnej stacji pomiarowej, która mierzy jedynie dwa parametry zanieczyszczenia powietrza.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na pytania:
1. Czy ministerstwo zamierza przydzielić środki finansowe na wykonanie automatycznej stacji pomiaru jakości powietrza w Zduńskiej Woli, która będzie mierzyć obecność w powietrzu m. in. takich związków chemicznych : dwutlenek siatki, tlenek azotu, dwutlenek azotu, tlenku węgla, ozonu, Benzenu, PM10 oraz PM 2,5?
2. Jakie działania zamierza podjąć ministerstwo, aby zwalczać niską jakość powietrza obecną w Polsce?

Z wyrazami szacunku,

Tomasz Rzymkowski

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2481 (IP: *.*.78.145), 20.05.2016, 21:08
  Szczerze na h,uj mi jakiś przyrząd do pomiaru? Szymon Łuczak jesteś Pajacem,jeszcze niedawno latałeś w dresach a dziś jakaś śmieszna kampania i pokazywanie się z menelami a wszystko po to by dopchać się do koryta!!! Nie zagłosuję na ciebie
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj