Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwi nadal na drogach

Redakcja, 19.10.2023, 15:34

Tylko w miniony weekend policjanci ze zduńskowolskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu!

← REKLAMA

Do pierwszego zatrzymania doszło wczesnym rankiem, w sobotę 14 października br. na jednej z ulic miasta. Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Zapolice, który kierował samochodem marki Volkswagen. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest pod działanie alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że 50-latek ma w organizmie prawie promil alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w nocy, 15 października br., w miejscowości Czechy (gm. Zduńska Wola). 26-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, kierując mazdą miał w organizmie prawie promil alkoholu. Tak samo jak w przypadku jego poprzednika, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

O dalszych losach obu kierujących "na podwójnym gazie" zadecyduje sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj