Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Polityczny kaprys?

Redakcja, 06.12.2013, 18:32

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe

Pomysł stworzenia budżetu obywatelskiego dla powiatu rzucili przedstawiciele 3P, powiatowy urząd przeciwny temu nie jest, ale zaznacza, że potrzeba czasu i przemyślenia sprawy. Czy jednak gminy, które będzie to dotyczyło bezpośrednio, chcą budżetu obywatelskiego?

← REKLAMA

Wójtowie i burmistrz gmin w powiecie zduńskowolskim zgodnie twierdzą, że mają coś na kształt budżetu obywatelskiego - fundusz sołecki.

- Gminy wiejski już od pewnego czasu mają instrument jak fundusz sołecki. Nie jest to niczym innym jak budżetem, o którym decydują mieszkańcy - mówi zastępca wójta gminy Zduńska Wola Antoni Wujda. - On w roku 2014 nie jest wyodrębniony, ale mamy pulę przeznaczoną na potrzeby mieszkańców właśnie związane z ich jakimiś pomysłami - dodaje.

Artur Ławniczak, burmistrz Szadku, jest zdania, że wprowadzenie budżetu obywatelskiego w powiecie zduńskowolskim niesie ze sobą ryzyko niesprawiedliwości.

- O ile sprawdziły się fundusze sołeckie i budżety obywatelski w miastach, tak w konkretnej jednostce, jest to nie do przyjęcia już w wymiarze powiatowym. Dlaczego?Bo nie ma czytelnych kryteriów podziałów tych środków, to wprowadzi bardzo dużo niesnasek pomiędzy poszczególnymi gminami, miastem, a myślę, że powinno nam wszystkim zależeć na jednoczeniu siły małego powiatu, jednego z najmniejszych w Polsce - odpowiada Artur Ławniczak.

Burmistrz dopuszcza myśl o budżecie obywatelskim, jeśli kryteria będą bardziej czytelne. - Jeśli już to proponujemy niech będzie proporcjonalnie do dochodowości mieszkańców. Są wskaźniki podawane przez ministra finansów, każdy je zna - dodaje.

Póki co wizja budżetu obywatelskiego w powiecie nie jest bliska.

Zobacz też: 3P o budżecie obywatelskim w powiecie

Zobacz też: Powiat chce budżet obywatelski, ale bez pośpiechu

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj