Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

"Genius Loci" docenione przez muzea województwa

Redakcja, 01.12.2015, 11:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasz Polkowski oraz p.o kierownik Działu Kultury Miasta Gabriela Górska zostali zaproszeni do Łodzi, aby zaprezentować projekt muzyczno - historyczny "Genius Loci".

← REKLAMA

O projekcie muzyczno - historycznym "Genius Loci" zrobiło się głośno poza Zduńską Wolą. Jak uznali organizatorzy, czyli Łódzki Dom Kultury oraz Muzeum Miasta Zgierza, projekt "Genius Loci" jest świetnym przykładem działań dotyczących ochrony dziedzictwa kulturowego realizowanych w przestrzeni publicznej.

-"Genius Loci" prezentowaliśmy w towarzystwie innych prelegentów jakimi są m.in.: Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi, Muzeum w Łowiczu. Na prezentacji opowiedzieliśmy m.in. dlaczego warto chronić dziedzictwo niematerialne w tak nieszablonowy sposób oraz czy, i jak takie nowatorskie podejście wpływa na utożsamianie się mieszkańców z lokalnym dziedzictwem -wyjaśnia Gabriela Górska.

Projekt "Genius Loci" został bardzo dobrze przyjęty przez dyrektorów i kustoszy muzeów regionu łódzkiego na konferencji pn. "Muzealne realizacje w przestrzeni publicznej". Muzeum dostało uznanie nie tylko za innowacyjność i twórcze podejście do ochrony dziedzictwa niematerialnego, ale przed wszystkim za wsłuchiwanie się w potrzeby różnorodnych grup społecznych i umożliwianie im odkrywania lokalnego dziedzictwa poprzez wielorakie środki wyrazu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj