Wiadomości / Spoza powiatu

MULKS Łask - Pogoń Zduńska Wola 1:2

Redakcja, 04.05.2016, 16:14

We wtorkowe popołudnie na stadionie w Łasku pojawiło się sporo kibiców, aby obejrzeć mecz pomiędzy liderem tabeli sieradzkiej Klasy A Pogonią Zduńska Wola i zajmującym trzecie miejsce MULKS Łask. Mecz lepiej ułożył się dla gospodarzy.

MULKS ŁASK - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:2 (1:1)

1:0 - Dominik Gromada (8')
1:1 - Grzegorz Kaleta (9')
1:2 - Rafał Porada (56' rzut karny)

W 8. minucie po błędach w defensywie gości gospodarze objęli prowadzenie po płaskim strzale lewą nogą z 16 metrów Dominika Gromady. Przewago długo nie utrzymano, w kolejnej akcji wyrównującego gola zdobył grający trener Pogoni Grzegorz Kaleta. W 14. minucie do wybitej piłki przez obrońcę gospodarzy dopadł Rafał Porada i mocnym strzałem lewa nogą sprzed pola karnego starał się zaskoczyć golkipera MULKS-u, nieskutecznie.
Przed przerwą goście mieli jeszcze jedną dogodną sytuację po akcji Grzegorza Kalety i jego wycofaniu piłki na 16 metr, lecz strzał nadbiegającego Sebastiana Plisieckiego o centymetry minął prawy słupek bramki łaskowian.

W drugiej części meczu w 55. minucie, po faulu w polu karnym na Sebastianie Plisieckim, sędzia meczu Tomasz Błaszczyk podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę pewnie zamienił Rafał Porada. W dalszym ciągu przeważali zduńskowolanie. Dwie bardzo dobre sytuacje po podaniach Sebastiana Plisieckiego nie wykorzystali Kamil Endler i Grzegorz Królewiak, którzy będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie zdołali go pokonać.
Należy jeszcze odnotować mocny strzał z 20 metrów Grzegorza Kalety, po którym kapitalną interwencją popisał się ponownie golkiper z Łasku, który zapobiegł wyższej porażce swojej drużyny.

Gospodarze w drugiej części meczu mieli tylko jedną dogodną sytuację, ale po strzale głową z 7 metrów jednego z zawodników piłka przeleciała obok słupka bramki bronionej przez Marcina Szewczyka. Po zakończonym meczu cieszyli się ze zwycięstwa zawodnicy Pogoni, którzy pozostali liderami tabeli z kompletem zwycięstw w rundzie wiosennej.

Kolejny mecz mistrzowski zduńskowolanie zagrają w sobotę 7 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli, a ich przeciwnikiem będzie drużyna TS Janiszewice.