Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

13 lat za próbę zabójstwa noworodka

Redakcja, 11.04.2013, 15:23

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Sądzie Okręgowym w Sieradzu zapadł wyrok w sprawie rodzeństwa Natalii i Kamila B., które w zeszłym roku próbowało zabić noworodka. Kobietę skazano na 13 lat pozbawienia wolności, zaś jej brata sąd uniewinnił od zarzucanego mu czynu.

← REKLAMA

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 16 marca ubiegłego roku. W godzinach wieczornych Natalia B. urodziła dziecko w domu, po czym próbowała je zabić. Gdy się nie udało, wspólnie ze swoim bratem Kamilem B. postanowili wyrzucić dziecko na śmietnik.

Na szczęście płacz nowonarodzonej dziewczynki usłyszały dwie kobiety, które spacerowały po osiedlu. Zduńskowolanki powiadomiły policję i pogotowie ratunkowe.

Proces wyrodnej matki i jej brata ruszył 27 września 2012 roku. Rozprawa ze względu na upośledzenie oskarżonych była wyłączona z jawności.

Podczas dzisiejszego i ostatniego posiedzenia sądu prokurator Tomasz Sukiennik wnioskował o karę dla Natalii B. 15 lat pozbawienia wolności, a dla jej brata Kamila 10 lat. Obrona wnioskowała o zmianę kwalifikacji czynu dla kobiety na próbę dzieciobójstwa, za co groziła kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś dla Kamila B. o uniewinnienie.

Jak nam powiedziała obrończyni Natalii B. mecenas Dominika Lewandowicz, obrona będzie odwoływać się od wyroku. Najprawdopodobniej identycznie postąpi urząd prokuratorski w stosunku do Kamila B.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj