Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bez przemocy w Prusinowicach

Redakcja, 04.10.2017, 00:40

Przemoc rówieśnicza, cyberprzemoc to tematy poruszone przez policjantów podczas spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Prusinowicach, które odbyły się 2 października. Data ta nie była przypadkowa. Właśnie tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.

← REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 15 czerwca 2007 r. Jest on okazją do "rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej".

Zgodnie z tą ideą funkcjonariusz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Szadku spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Prusinowicach. Tematem przewodnim prowadzonych przez nich zajęć były przemoc rówieśnicza i tzw. cyberprzemoc.

Policjanci dokładnie omówili w jaki sposób najczęściej dochodzi do przemocy, również tej w świecie wirtualnym. Podpowiadali z kim należy się kontaktować w przypadku, kiedy uczeń podejrzewa lub wie, że stał się ofiarą takich zachowań ze strony rówieśników lub innych osób.

Dodatkowo funkcjonariusze omówili zagadnienia związane z przejawami demoralizacji nieletnich. Przypomnieli także, kto i za co ponosi odpowiedzialność i jakie są konsekwencje prawne zachowań niezgodnych z prawem.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj