Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwy uciekł z miejsca zdarzenia

Redakcja, 15.05.2021, 02:43

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 48-latka z Szadku, który kierował fiatem mając w organizmie prawie 2,8 promila alkoholu i uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd, a następnie odjechał z miejsca. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

13 maja 2021 roku, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli skierował do Szadku patrol "drogówki", w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierującym samochodem marki Fiat, który spowodował zdarzenie drogowe i odjechał z miejsca. Zgłaszający pojechał za sprawcą całej sytuacji i gdy stróże prawa dotarli na miejsce, wskazał gdzie znajduje się winowajca. Z relacji świadka wynikało, że kierujący fiatem po uderzeniu w jego pojazd wysiadł ze swojego samochodu i po kłótni ze zgłaszającym ruszył w dalszą drogę.

Policjanci ustalili, że sprawcą niebezpiecznej sytuacji był 48-latek z Szadku. W trakcie rozmowy z nim wyczuli silną woń alkoholu, więc skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma w organizmie niemal 2,8 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że szadkowianin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Brak tego dokumentu wiąże się z dotkliwymi karami finansowymi, sięgającymi kilku tysięcy złotych. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozsądek. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu spowalnia naszą rekcję powodując ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Nie bądźmy również obojętni kiedy podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy. Przewidujmy zagrożenie. O swoich podejrzeniach poinformujmy policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj