Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Szadek

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ukradł fotopułapkę

Redakcja, 25.03.2024, 23:59

Policjanci zatrzymali 28-latka, który ukradł z lasu fotopułapkę. Urządzenie było zamontowane na drzewie i służyło do monitorowania zwierząt i ich bezpieczeństwa - szczególnie pod kątem kłusowników. Funkcjonariusze, którzy pracowali nad sprawą tej kradzieży, ustalili gdzie może znajdować się skradziony przedmiot. Sprawca tłumaczył, że jest pasjonatem przyrody oraz fotografii i ukradł, bo chciał obserwować zwierzęta.

← REKLAMA

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, otrzymali zawiadomienie o kradzieży leśnej fotopułapki. Urządzenie było zamontowane wysoko na drzewie i służyło do monitorowania leśnych zwierząt i ich bezpieczeństwa - szczególnie pod kątem kłusowników na terenie gminy Szadek. Poszkodowani w tej sprawie wycenili urządzenie na 1000 złotych.

Policjanci ustalili, że fotopułapka została skradziona 3 marca 2024 roku. Wytypowali sprawcę. To 28-letni mieszkaniec gminy Szadek. Policjantom tłumaczył, że często chodzi po lasach i obserwuje przyrodę. Jeździ też po terenach leśnych całego województwa łódzkiego. Skradzioną fotopułapkę powiesił na drzewie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, bo chciał zobaczyć jakie zwierzęta się nagrają.

Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KPP Zduńska Wola
Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj