Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zapolice

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Warcabowy turniej rozegrany

Redakcja, 20.01.2014, 16:42

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W minioną niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zapolicach odbyły się II Mistrzostwa Gminy Zapolice w Warcabach Klasycznych 64-polowych. Do potyczek przystąpiło blisko 50 zawodników, którzy zmierzyli się w 3 kategoriach wiekowych.

← REKLAMA

W kategorii szkoły podstawowej podobnie jak przed rokiem zwyciężył Mateusz Kochelski, który w finale pokonał Franciszka Majkowskiego. Trzecie miejsce zajął David Browne, natomiast czwarte Jakub Sowijak. W kategorii szkoły gimnazjalnej czołowe lokaty zajęli kolejno: Kacper Bartecki, Szymon Beznosiński, Konrad Sobczak, Krystian Wieczorek, Jakub Blaźlik, Thomas Browne.

W kategorii powyżej lat 16 do gier przystąpiło aż 20 zawodników. Najlepszym warcabistom gminy Zapolice okazał się jednocześnie najstarszy zawodnik Mistrzostw, 71-letni Jan Owczarek, który w emocjonującym finale zwyciężył Wojciecha Spętanego. To już drugi z rzędu tytuł mistrzowski pana Jana. Miejsce trzecie przypadło Tomaszowi Woźniakowi, a czwarte Mateuszowi Brzezowskiemu. Najmłodszym uczestnikiem turnieju była 8-letnia Zuzia Owczarek.

- Była to druga edycja mistrzostw naszej gminy w warcabach. Bardzo nas cieszy, że w porównaniu do ubiegłego roku ilość uczestników i ich poziom umiejętności zdecydowanie wzrósł. Jest to dla nas sygnał, że warto organizować takie imprezy - mówi Tomasz Woźniak, instruktor ds. sportu i rekreacji w GOKiS Zapolice.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj