Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Z odwiedzinami w przytulisku dla zwierząt

Redakcja, 13.01.2016, 14:22

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Niedawno, po blisko trzech latach, znów byłem w odwiedzinach w schronisku w Czartkach. Pierwsze z czym się spotykamy, będąc w pobliżu, to smutne "wołanie" dziesiątki psów spragnionych kontaktu z człowiekiem.

← REKLAMA

Wchodząc na teren schroniska dopadła mnie melancholia, zdecydowana większość z tych psów patrzyła smutnym wzrokiem, jakby chciały powiedzieć "weź mnie, będę grzeczny". Niektóre z nich jednak nie mają już nadziei na normalne życie, zbyt długo przebywają w "psim więzieniu". Pogodziły się ze swym losem, pomimo samotności, zimna i głodu. Pomimo starań właścicieli, pracowników i wolontariuszy schronisk, nie są oni w stanie zapewnić wygód i wystarczającej ilości czułości, tym wszystkim zwierzętom.

Wiele z nich miało kiedyś dom, rodzinę, były one świątecznym prezentem. Jednak zainteresowanie minęło wraz z upływem atmosfery świąt, bądź nadejściem wakacji. Niechciane, zbędne, kłopotliwe, często pozostawiane są same sobie na obrzeżach miast czy wsiach. Daleko od domu, by nie wiedziały jak do niego wrócić. Na wszelki wypadek jeszcze przywiązane do drzewa…

Mieszkańcy przytuliska w Czartkach, pomimo wielu krzywd ze strony człowieka, nadal domagają się ludzkiego zainteresowania, prezentując swoje wdzięki każdemu, kto zbliży się do ich kojca. Atmosfery w schronisku nie da się opisać, warto samemu zobaczyć. Każdy z nas może pomóc przetrwać psiakom, ciężki zwierzęcy los "w więzieniu". Wystarczy przekazać na potrzeby schroniska worek karmy lub stary koc do ogrzania w mroźne, zimowe noce. Jednak największą pomocą dla czworonogów jest adopcja, danie im własnego kąta, miski, zainteresowania. Z własnego doświadczenia wiem, że taki członek rodziny odwdzięczy się za danie nowego życia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_2179 (IP: *.*.16.72), 15.01.2016, 12:18
  W tamtym roku dzwoniłam do tego schroniska bo chcialam przekazać 1% podatku na pieski to usłyszałam od pana tam pracującego,,Jak nie ma pani na kogo dawć to na jakis klub soprtowy w Sieradzu. Na psy państwo już daje więcej niż na dzieci".Nie wiem dlaczego tacy ludzie tam pracują!!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2189 (IP: *.*.98.114), 18.01.2016, 10:16
  Ktoś kto miał do czynienia z tymi ludźmi wie, że to miejsce to fabryka do robienia kasy. Tam zwierzak jest podmiotem, hodowla tego pana tylko ma znaczenie, psy bezdomniaki się nie liczą. Pan jest agresywny, schronisko nie wpuszcza wolontariuszy. Wszędzie napisy "teren prywatny". I nikt nic z tym nie robi...
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2250 (IP: *.*.65.239), 16.02.2016, 17:10
  zgadza się, na pytanie czy mogą przyjąćpsa który chodził niedaleko czartek zostałam wyzwana!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj