Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Proekologiczne centrum w Zduńskiej Woli

Redakcja, 15.01.2014, 18:03

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ekopracownię i Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli otwarto uroczyście w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej.

← REKLAMA

Otwarcie było bardzo uroczyste. W środę zaproszono gości, nie tylko dorosłych, ale i dzieci z przedszkola nr 208 w Łodzi, było symboliczne przecięcie wstęgi, a także część artystyczna przygotowana przez dzieciaki ze zduńskowolskiej placówki.

Ekopracowania będzie służyć wszystkim dzieciom z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, a także Klubowi Młodego Ekologa działającego w szkole. Sala została wyremontowana, kupiono też m.in. nowe ławki, stoliki.

-Mamy bardziej świadomą młodzież, to był nasz cel. Uczyć ekologii, mówić o niej, bo bez niej nie da się funkcjonować - wymienia zalety bycia szkołą proekologiczną dyrektorka Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej Renata Kosińska-Graf.

W przygotowaniu sali pomogło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Otrzymano 33 tys. złotych.

Szkoła może się także pochwalić powstaniem Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych. Zachętą do tego kroku było zdobycie Certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. ZS należy już do sieci łódzkiej, teraz chce działać lokalnie w powiecie zduńskowolskim. Zaproszenie do sieci przyjęło już 16 szkół z naszego regionu.

-Zależy nam, aby zachęcić wszystkich do wspólnego działania na rzecz ekologii, tego co dla nas ważne, bo jak wszyscy razem będziemy działać mamy większa szansę na odniesienie sukcesu - mówi dyrektor ZS Renata Kosińska-Graf. -Koordynatorzy z każdej szkoły, którzy zostali wytypowani przez dyrektora będą mieli systematyczne spotkania, będą planować wspólne akcje, aby dotrzeć do szerszego grona - dodaje.

Organizowane będą m.in. konkursy, happeningi, konferencje.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj