Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przedsiębiorca 50+

Redakcja, 02.02.2014, 15:55

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Osoby po pięćdziesiątce będą mogły liczyć na pieniądze na otwarcie własnej działalności. Zduńskowolskie starostwo powiatowe będzie realizować projekt pod nazwą "Przedsiębiorca 50+".

← REKLAMA

Projekt będzie realizowany przy współudziale środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na pomoc w założeniu własnego biznesu będzie mogło liczyć 30 osób.

-Dla tych 30 osób będą dotacje, planowana dotacja to 30 tysięcy złotych na utworzenie działalności gospodarczej plus pomoc pomostowa w postaci miesięcznej kwoty 1500 złotych (wypłacane przez pół roku - przyp. red.) - wyjaśnia starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik. -Jest dużo osób na naszym terenie powyżej pięćdziesiątego roku życia. Są to osoby, które często mówią, że mają problem z tym, żeby pracodawca zechciał ich przyjąć do pracy, a są na tyle doświadczone i jeszcze młode, żeby podjąć własną działalność gospodarczą. Chcemy tym ludziom umożliwić start - dodaje.

Rekrutację do projektu "Przedsiębiorca 50+" będzie też prowadziło starostwo. Ma ona być podobna do tego jak przy ubieganiu się o dotacje w Powiatowym Urzędzie Pracy. Program ruszy w połowie roku. Radni powiatowi zatwierdzili projekt na styczniowej sesji.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_226 (IP: *.*.78.132), 02.02.2014, 18:06
  Wszystko jest fajne dopóki nie wejdzie się w szczegóły, np. zabezpieczenie czy zwrot dotacji. Radzę wszystkim szczęśliwcom, którzy dostaną dotację bardzo uważnie czytać umowę. I nie bać się dyskutować z urzędnikami.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj