Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Smacznie, zdrowo i kolorowo

Redakcja, 24.02.2014, 12:18

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

17 lutego w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli odbyła się "Smaczna, zdrowa, kolorowa zabawa karnawałowa" zorganizowana przez uczniów Klubu Młodego Ekologa pod kierunkiem opiekunek Marty Pałuszyńskiej i Anety Piontek.

← REKLAMA

Zabawa była jednym z wielu działań ekologicznych podejmowanych w Szkole w w tym roku szkolnym, w związku z realizacją tematyki promującej zdrowy tryb życia, zachęcającej do zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej, jako warunków zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Była wydarzeniem społecznym skierowanym do bardzo dużej ilości dzieci, młodzieży i dorosłych, wynikającym z realizacji wdrożonego w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Programu "Żyj smacznie i zdrowo" oraz "Zdrowie jedzenie w mojej szkole".

Na tę wyjątkową zabawę karnawałową zaproszono bowiem dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów i nauczycieli nie tylko z Zespołu Szkół, ale także z placówek należących do Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli, której Szkoła przewodniczy. Wśród gości znalazły się drużyny z następujących placówek zduńskowolskiej Eko Sieci: Publiczne Przedszkole Nr 7"Pod Zielonym Semaforem", Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Akademia Malucha", Publiczne Przedszkole Nr 2 "Tęczowe Przedszkole", Publiczne Przedszkole Nr 3, Publiczne Przedszkole Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach. Łącznie w Zabawie udział wzięło ok. 200 osób.

Podczas Zabawy zorganizowano i rozstrzygnięto dwa konkursy tematyczne. Pierwszy z nich to konkurs "Smaczna, zdrowa, kolorowa przekąska karnawałowa". W konkursie udział wzięło 16 drużyn - dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadaniem uczestników Konkursu było samodzielne wykonanie podczas Zabawy, zdrowej i kolorowej przekąski karnawałowej, ze szczególnym uwzględnieniem zasad higieny podczas przygotowywania posiłku oraz estetycznego podania przygotowanej przekąski, na czystym i estetycznie udekorowanym stoliku. Drużyny zobowiązane były wcześniej do samodzielnego i świadomego dokonania zakupów spożywczych, zgodnych z założeniami przeciwdziałania marnowaniu żywności, przedstawienia przepisu wykonania swojej przekąski oraz przedstawienia właściwości zdrowotnych wybranych przez siebie składników. Wszystkie drużyny przygotowały się do wykonania zadania wzorowo. Następnie podczas Zabawy, przez godzinę, pracowały w pocie czoła przy swoich stanowiskach. Efekty były wręcz zniewalające zmysły. Drużyny przygotowały mnóstwo wspaniałych, zdrowych i pięknie podanych przekąsek, którymi potem częstowano wszystkich uczestników Balu. Wcześniej specjalnie powołana Komisja Konkursowa oceniała prace drużyn i jednogłośnie orzekła, że wszystkie zasługują na wyróżnienie, dyplom i nagrodę, co też wszystkie drużyny otrzymały.

Drugim konkursem tematycznym rozstrzygniętym podczas Zabawy Karnawałowej był konkurs na wykonanie plakatu społecznego ilustrującego hasło: "Żyj smacznie i zdrowo". Plakat ten stanowił element dekoracji stanowiska każdej drużyny i miał za zadanie zachęcać odbiorców do zdrowego i aktywnego trybu życia. Podobnie jak każda "przekąska karnawałowa" tak i każdy plakat, zdobył uznanie Komisji Konkursowej, a każda drużyna biorąca udział w Konkursie, otrzymała dyplom oraz drobne nagrody rzeczowe.

Podczas Zabawy zwrócono szczególną uwagę uczestników na konieczność zdrowego odżywiania się, ale również na potrzebę aktywności fizycznej. Dlatego wszyscy obecni, pod czujnym okiem instruktorów Eweliny Makówki i Ryszarda Cyrana - nauczycieli Zespołu Szkół - wykonali wspólnie kilka układów gimnastyczno - tanecznych, do muzyki "Dj Andrzeja" - Nauczyciela muzyki Zespołu Szkół Andrzeja Sójki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj