Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Brodzki vs Ziółkowski

Redakcja, 26.02.2014, 22:10

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Sport był tematem dyskusji pomiędzy wiceprezydentem Andrzejem Brodzkim, a radnym klubu PO i działaczem sportowym Tomaszem Ziółkowskim. Panowie zgodzili się, że trzeba stworzyć strategię rozwoju sportu i rekreacji.

← REKLAMA

Panowie na temat sportu dyskutowali w domu kultury "Lokator" w środę popołudniu. Na wstępie podano sobie dłonie na znak, że ma to być dyskusja merytoryczna, choć alizji politycznych już w trakcie debaty nie zabrakło. Konkluzją było stwierdzenie, że jest potrzeba stworzenia strategii rozwoju sportu i rekreacji obejmująca i miasto i powiat. Tomasz Ziółkowski jest też zdania, że należy powrócić do uchwały zaproponowanej przez niego i jego klub Platformy Obywatelskiej w 2012 roku regulujący przyznawanie dotacji.

Panowie mieli przygotować dla siebie po dwa pytania. Pierwsze zadał radny Tomasz Ziółkowski, a dotyczyło ono doświadczenia wiceprezydenta w temacie sportu. Sam Ziółkowski przypomniał, że przez 20 lat był zawodnikiem różnych klubów, od 8 lat działa jako trener, a od niedawna jako koordynator piłki nożnej.-To nie jest tak, żeby zajmować się czymkolwiek i wspierać trzeba mieć osobiste doświadczenie w tych sprawach - odpowiedział Andrzej Brodzki, jednak wymienił, że przez kilka lat uczył wychowania fizycznego, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego, a także od pięciu lat nadzoruje sport pracując w urzędzie miasta.

-Czy dla pana, jako radnego rady miasta w sprawach o dofinansowanie naszego sportu powinni zabiegać wszyscy i wszyscy powinni się do tego przyczyniać czy według pana w największym stopniu te obowiązki spadają na Prezydenta Miasta Zduńska Wola i na Miasto Zduńska Wola?-pytał znów wiceprezydent radnego. -Ja mam bardzo prostą odpowiedź. Przypomnę panu panie prezydencie, że w roku 2012 ja byłem autorem uchwały jako radny rady miasta wraz z Platformą Obywatelską, gdzie jasno w naszej uchwale były przedstawiane kryteria i do tej pory uważam, że jeśli byśmy wprowadzili tamtą uchwałę nie mielibyśmy problemów przy rozliczaniu. Ta uchwała jasno pokazywała kto może się starać o te środki i kto może je otrzymywać. Pozwalałaby ona analizować sytuację w mieście, bo na podstawie tych punktów wiedzielibyśmy ile osób trenuje, jakich mamy trenerów, co się dzieje w tym sporcie. W tej chwili mamy wrażenie, że to się nam wymknęło (…) i często są to akcje polityczne - odpowiadał Ziółkowski. -Miasto musi przejąć odpowiedzialność za mieszkańców - dodawał.

Tomasz Ziółkowski wyliczał, że w tym roku w porównaniu do 2013 klub MKS Zduńska Wola otrzymał o połowę mniejsze dotacje, a lekkoatleci tego klubu mogą pochwalić się dużymi sukcesami. Ponadto klub powołał dodatkowo drużynę seniorską.

-Ja od zawsze proszę działaczy, stowarzyszenia o to, aby pieniądze poszukiwać wszędzie tam, gdzie można. W tych wszystkich klubach, o których pan mówi uczęszczają dzieci z całego powiatu zduńskowolskiego i osobiście nie widzę żadnego powodu, żeby mieszkańcy, podatnicy naszego miasta wspierali również ze swoich podatków dzieci z Zapolic, Szadku z gminy Zduńska Wola, mówiąc ogólnie z powiatu zduńskowolskiego. Uważam, że w dużym stopniu do tego finansowania powinny się przyłączyć gminy ościenne, a także starostwo powiatowe - jest zdania Andrzej Brodzki. Andrzej Brodzki przypomniał też, że w tym roku rozpisano konkurs na dwa zadania-szkolenie i zawody, ale klub MKS nie złożył oferty na organizację żadnych zawodów. Dziwi prezydenta, że w starostwie są na to chętni, a w mieście nie ma.

Fragmenty rozmowy Tomasza Ziółkowskiego i Andrzeja Brodzkiego:

 • Brodzki vs Ziółkowski

  Redakcja, 26.02.2014, 22:10

  Fotogaleria zawiera 6 zdjęć
  6
  Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
  3

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 27.02.2014, 08:41
  ziolek idz na sesje do powiatu albo lepiej niech elka wystapi o sale w LO na jasnej tyle ma do gadania o boisku przy 11
  -12
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 27.02.2014, 09:19
  POpieram kasa w POwiecie prawie POrowno POlowa na szkolenie i POlowa na lans starosty pucharki wreczac i tyle a zale do miasta wreszcie ktoś z tym POzadzek zrobil nie tylko MKS dzieci cwicza i szcaescie ze chociaż prezydent to widzi bo ruchlik to może by i dal ]kase ale na druzyne gimnastyczek z klasy maturalnej
  -11
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_566 (IP: *.*.234.246), 27.02.2014, 13:41
  Radny PO za krytykowanie Pogoni powinieneś dostać kopa i zakaz wstępu na stadion Pogoni!!!!!
  -6
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj