Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

I etap "Sprawny w zawodzie – prawo pracy i bhp"

Redakcja, 21.03.2014, 14:30

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Dwudziestu siedmiu uczestników Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli wzięło udział w eliminacjach regionalnych do XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu OHP "Sprawny w Zawodzie - 2014", które przeprowadzono w czwartek.

← REKLAMA

Młodzież startująca w konkursie odbywa praktyczną naukę zawodu łącznie w trzynastu zakładach pracy na terenie powiatów: zduńskowolskiego, łaskiego i poddębickiego. Głównym celem przedsięwzięcia było wykazanie się znajomością przepisów BHP, PPOŻ, zagadnień z przepisów prawa pracy oraz umiejętnością stosowania ich w praktyce. Udział w konkursie to również uświadomienie młodzieży potrzeby ciągłego doskonalenia się.

Młodzież odpowiedziała na 50 pytań testowych przygotowanych przez kadrę wychowawczą Hufca Pracy. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Miejsce pierwsze - Sylwia Bugajak z zakładu Graff Invest w Poddębicach

Miejsce drugie - Magdalena Żądlak z zakładu fryzjerskiego Andrzeja Urbaniaka w Poddębicach,

Miejsce trzecie - Marcin Ostaszewski z zakładu Graff Invest w Poddębicach,

Miejsce czwarte - Marta Dąbrowska z zakładu "Chemia" w Zduńskiej Woli,

Miejsce piąte - Paulina Kazimierczak z piekarni Andrzeja Knery w Zduńskiej Woli,

Miejsce szóste - Adrianna Kawałowska z zakładu "Chemia" w Zduńskiej Woli.

Wyniki rywalizacji wskazujące na wysoki poziom przygotowania merytorycznego młodzieży to niewątpliwie skutek oddziaływań wychowawczych kadry Hufca Pracy. Uczestnicy, którzy biorą udział w programie "Poznawanie siebie w aspekcie planowania kariery" mieli bowiem wspaniałą okazję do wykazania się zdobytą w trakcie jego trwania wiedzą. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody przygotowane przez Hufiec Pracy oraz Państwową Inspekcję Pracy w Sieradzu. W eliminacjach na szczeblu wojewódzkim w Dobieszkowie Hufiec Pracy będą reprezentowały: Sylwia Bugajak i Magdalena Żądlak.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Przewodniczący - kierownik oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Sieradzu Ryszard Wardęga oraz członkowie komisji: młodszy kapitan Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli Dawid Krauze, komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak, wychowawca Hufca Pracy Andrzej Nowak. Ponadto obecni byli pracodawcy: Grzegorz Sapiejka, Krzysztof Banat, Bogdan Borowiecki, kadra kierownicza Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli dyrektor Małgorzata Cieślak i zastępca Edyta Mataśka oraz Beata Olczyk, nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj