Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ostatnia kolejka siatkówki

Redakcja, 24.03.2014, 17:32

Siatkarze rozegrali ostatnią już, 10 kolejkę, Zduńskowolskiej Amatorskiej Ligi Siatkarskiej TKKF.

Mecze ostatniej kolejki rozgrywek siatkarskiej ligi były bardzo ciekawe i emocjonujące nie tylko ze względu na stosunkowo dobry poziom sportowy, ale również ze względu na możliwe jeszcze zmiany w końcowej klasyfikacji. Trzy drużyny z góry tabeli potwierdziły, że nieprzypadkowo znalazły się w tej części klasyfikacji i wszystkie trzy wygrały swoje spotkania pieczętując swoją końcową lokatę w rozgrywkach.

Zespół Amatora pokonał Sagmę 2:0 w setach 28:26 i 25:20. Szczególnie pierwszy set dostarczył wiele emocji. Wygrana dawała Amatorowi do czasu rozstrzygnięcia ostatniego rozgrywanego meczu możliwość zdobycia mistrzostwa. Mecz Damisu z Bessu Team skończył się wynikiem 2:1. Zespół Damisu po przegranym pierwszym secie i mimo kontuzji zawodnika w drugim secie, grając w piątkę doprowadził do tie breaku, w którym wygrał 15:13.

Mecz pomiędzy Amixem i Spedycją Dawid rozpoczął się bardzo widowiskowo i emocjonująco. Drużyny rozgrywały solidne akcje wymieniając się nieznacznie na prowadzeniu. Ochoty do walki nie brakowało. Zespół Amixu musiał wygrać mecz, aby utrzymać się na fotelu lidera rozgrywek. Dla Spedycji Dawid wygrana to nie tylko prestiż, ale jeszcze szansa na awans. W środkowej fazie seta zarysowała się już wyraźna przewaga Spedycji (20:15), która jednak utknęła już na tym 20 punkcie. Amix zdołał odrobić straty i wygrał seta do 23.

W drugim secie, jak się okazało zwycięskim 25:18 dla Amixu, już jakość widowiska nieco spadła. Spedycja nie potrafiła nawiązać do poziomu swojej dobrej gry z początku seta pierwszego i Amix wygrał mecz 2:0.