Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

4. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Redakcja, 10.04.2014, 11:05, aktualizacja: 10.04.2014, 15:51

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Punktualnie o godz. 8.41 Zduńska Wola rozpoczęła uroczystości upamiętniające katastrofę rządowego samolotu pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z żoną.

← REKLAMA

Uroczystości trwały przy obelisku upamiętniającym ofiary tragedii pod Smoleńskiem na placu Bazyliki Mniejszej przy ul. Kościelnej. Po odegraniu hejnału oraz hymnu modlitwę za zmarłych odmówił ks. Paweł Koralewski.

-Tragedia jaka wydarzyła się pod Smoleńskiem należy do cierpień, które prócz wymiaru indywidualnego, osobistego, posiada wymiar społeczny, narodowy. Zginął w niej profesor Lech Kaczyński, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej razem z małżonką. Jakie wymowne jest dziś to razem. Ślubowali sobie kiedyś, że nawet śmierć ich nie rozłączy i nawet śmierć ich nie rozłączyła - mówił ks. Koralewski.

Wraz z parą prezydencką zginęło kilkadziesiąt osób: polityków, duchowni, przedstawiciele organizacji kombatanckich, społecznych, dowódcy sił zbrojnych, osoby towarzyszące, załoga. Za każdą ze zmarłych zduńskowolanie zapalili znicz.

Uroczystość zakończono minutą ciszy.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_682 (IP: *.*.22.140), 10.04.2014, 14:39
  W Zduńskiej Woli uroczystości odbyły się godnie, z kulturą i szacunkiem dla zmarłych. W dużych miastach awanturnicy polityczni mają okazję do zadymy! To jest bardzo przykre!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj