Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Respons powiatu

Redakcja, 10.07.2014, 17:54

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Marcin Łabędzki, etatowy członek Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego odniósł się w czwartek, 10 lipca, do konferencji zwołanej przez Andrzeja Brodzkiego, lidera 3P i wiceprezydenta Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

1 lipca br. Andrzej Brodzki i Robert Florczak ze Stowarzyszenia Porozumienie Ponad Podziałami "Razem" (3P) przygotowali konferencję prasową, podczas której wytykali starostwu, że m.in. nie wyremontowano jeszcze chodnika przy ul. Piwnej i ul. Paprockiej. Drugim poruszonym wątkiem był plac na rogu ul. Piwnej i Dolnej, które starostwo przejęło od miasta w ramach wymiany na parking przy placu Wolności. Andrzej Brodzki apelował do starostwa, aby działki nie przeznaczano pod parking.

-Uważamy, że inwestycja za kilkaset tysięcy złotych, która tak naprawdę będzie służyła do organizacji dwóch imprez w roku, czyli być może dożynek i Wystawy Rolno - Przemysłowej, która organizowana jest od kilkunastu lat w naszym powiecie. Uważamy, że są to pieniądze wyrzucone w błoto - mówił 1 lipca Andrzej Brodzki.

Zobacz też: Piwna w zainteresowaniu 3P

Do tej konferencji odniósł się w czwartek, 10 lipca, Marcin Łabędzki, etatowy członek Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego, który spotkał się z dziennikarzami przy ul. Gołębiej i Lipowej.

- 24 czerwca był podpisany akt między panem prezydentem Niedźwieckim, a zarządem powiatu. Przejęliśmy działkę na rogu ul. Piwnej i Dolnej. Nie było jeszcze planów co do tej działki, a pan Andrzej Brodzki powiedział już, że są plany, inwestycje i zarezerwowane pieniądze. Oświadczył to 1 lipca na konferencji. 3 lipca dopiero została wpisana ta działka w księdze wieczystej. Jeszcze nim rada i zarząd pomyśleli, nim zostało to poddane pod obrady, pan prezydent już wie, co będzie na tej działce - odpowiadał Marcin Łabędzki. - Szkoda, że pan wiceprezydent nie wie co się dzieje w zakresie jego kompetencji w jego urzędzie. Jesteśmy na ul. Gołębiej. To jest sztandarowa inwestycja na ten rok miasta. W Narodowym Programie Dróg Lokalnych można zdobyć 2 mln zł. Nie wiem czy miasto nie wiedziało, że można zdobyć takie pieniądze czy celowo zrezygnowało z takiego dochodu dla siebie. Pan wiceprezydent podpowiada nam co mamy zrobić z pieniędzmi, a dlaczego zrezygnował z dochodu 2 mln zł dla naszego miasta? Czy te pieniądze nie są potrzebne? To jest wniosek, który został oceniony jako jeden z ostatnich. Czy pan prezydent nie miał świadomości, że tak będzie oceniony? Czy zrobił to celowo? - wytykał Łabędzki.

Marcin Łabędzki potwierdzał, że do remontu ul. Piwnej, mimo że to droga powiatowa, starostwo dołożyło 10 tys. zł, ale jak tłumaczył, wtedy sytuację finansową miasta i powiatu można było przyrównać do mercedesa z dużym fiatem.
Łabędzki przypomniał także, że w zeszłym roku wnioskował do prezydenta miasta w sprawie zaplanowania i zabezpieczenia w dokumentach planistycznych miejsc parkingowych w rejonie ulic: Paprockiej, Dolnej, Kobusiewicza, Podmiejskiej oraz rozważenie budowy parkingu piętrowego w tym rejonie. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymał.

 • Respons powiatu

  Redakcja, 10.07.2014, 17:54

  Fotogaleria zawiera 5 zdjęć
  5
  Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
  3

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_947 (IP: *.*.22.140), 11.07.2014, 08:30
  Urzędnicy powiatowi wytykają niekompetencję urzędnikom miejskim i na odwrót, miejscy powiatowym a tak naprawdę to jedna banda, która dba tylko o własne interesy. Wstydźcie się urzędnicy ! Miasto jest zaniedbane i nie chodzi tylko o dziurawe ulice!
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_527 (IP: *.*.104.85), 11.07.2014, 14:39
  etatowy czy nie ale na pewno członek to widać słychać i czuć
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_843 (IP: *.*.219.169), 11.07.2014, 16:14
  k..wa co za patologia jest w tej nasze zduni, miasto ciągle sie kłóci z powiatem, a później razem występują i jeżdżą bryczką po ul Klonowej, trza wymienić rzadzących w miescie i powiecie bo ten cyrk nigdy się nie skończy :(
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj