Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Najpiękniejsze szopki gimnazjalistów

Redakcja, 24.12.2014, 15:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Publicznym Gimnazjum nr 1 po raz XV zorganizowano szkolny konkurs na "Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową".

← REKLAMA

Na tegoroczną edycję konkursu uczniowie przygotowali 30 prac. Szopki można było wykonać wraz z rodziną. Koniecznie trzeba było uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia, a także według uznania elementy nawiązujące do historii, tradycji i kultury naszego regionu. Gimnazjum organizuje konkurs, aby wzbudzić w młodzieży zainteresowanie tematyką biblijną i zainspirować do twórczej pracy, nie tylko uczniów, ale i ich rodzin.

Na tegoroczny konkurs przygotowano mniej szopek niż w roku ubiegłym, jury cieszył jednak fakt, że wszystkie prace są ciekawe plastycznie i oryginalne. Komisja najwyżej oceniała pomysłowość wykonania szopki, figurki - koniecznie własnoręcznie wykonanych, kolorystykę, nowatorstwo, czy dekoracje.

Przyznano dwa pierwsze miejsca: Gabrieli Jabłońskiej i Bartoszowi Walczakowi. Drugiej miejsca przypadły: Weronice Szperze i Kindze Maryanowskiej. Trzecie miejsca powędrowały do Joanny Śmidy i Przemysława Kroczyńskiego.
Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Martyna Rzeźnik, a wicedyrektora Hubert Szafran. Po raz pierwszy wręczono Nagrodę rady Pedagogicznej, którą wyróżniono Natalię Lachowską za przepiękne i niezwykle precyzyjnie wykonane postacie w szopce.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodyczami i ocenami bardzo dobrymi, a laureaci celującymi z plastyki, religii i historii.

Najlepsze prace można obejrzeć w koście w parafii św. Maksymiliana na Osiedlu Południe. Biorą one udział w VIII Powiatowym "Konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową". Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na 6 stycznia po mszy o godz. 12 w Bazylice Mniejszej przy ul. Kościelnej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj