Wiadomości / Zduńska Wola

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zduńskowolanie nie dali rady

Redakcja, 11.06.2013, 14:16

W sobotę, 8 czerwca, na boisku w Działoszynie drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola rozegrała zaległy mecz XVIII kolejki w IV lidze łódzkiej z Wartą Działoszyn. Zduńskowolanie dwukrotnie zdobywali bramkę wyrównującą, autorstwa Kamila Radomskiego (na zdjęciu), jednak w ostatnim kwadransie spotkania Warta zdobyła kolejne dwie bramki i ostatecznie wygrała 4:2.

WARTA Działoszyn - POGOŃ Zduńska Wola 4:2 (2:1)

SKŁAD DRUŻYNY:
Krzysztof Chruściel - Krystian Grzelak, Kacper Korona, Damian Grzelak, Arkadiusz Piotrowski - Grzegorz Królewiak (46' Michał Ignaczak), Kamil Radomski, Sebastian Plisiecki, Rafał Porada (87' Michał Lewandowski) - Grzegorz Kaleta, Adam Konieczny (74' Filip Sysio)
Trenerzy drużyny: Grzegorz Kaleta - Krzysztof Kochelak

ŻÓŁTE KARTKI:
Krzysztof Chruściel (Pogoń)

SĘDZIOWIE MECZU:
Tomasz Krawczyk - Patryk Niedźwiecki - Dawid Łuczyński (WS Piotrków Tryb.)

W zespole Pogoni nie mogli zagrać:
Mateusz Boruń (pauza za 12 żółtą kartkę)
Patryk Kaczmarek (sprawy osobiste)

Pierwszą dobrą akcję w tym meczu przeprowadzili zawodnicy Pogoni w 8 minucie meczu, ale po mocnym strzale Adama Koniecznego z boku pola karnego piłka minimalnie minęła słupek bramki gospodarzy. Dwie minuty później doskonałej sytuacji "sam na sam" z Krzysztofem Chruścielem nie wykorzystał zawodnik Warty, bramkarz Pogoni złapał piłkę. Drużyna z Działoszyna nadal groźnie atakowała i w 12 minucie objęła prowadzenie po strzale z 13 metrów (wcześniej Krzysztof Chruściel obronił strzał zawodnika Warty, ale przy dobitce nie miał szans na obronę).

Walcząca w dalszym ciągu o utrzymanie w lidze drużyna Pogoni starała się przejąć inicjatywę na boisku. W 25 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Po faulu na Grzegorzu Kalecie, sędzia meczu podyktował rzut wolny przed polem karnym. Do piłki podszedł Kamil Radomski i uderzył mocno w mur zawodników gości, do odbitej piłki ponownie dobiegł Kamil Radomski i tym razem mocnym strzałem z 17 metrów pokonał bramkarza Warty. Po strzelonej bramce drużyna Pogoni nadal starała się atakować i w 33 minucie była bliska strzelenia drugiego gola za sprawą Adama Koniecznego, którego strzał z 18 metrów o centymetry minął lewy słupek bramki gospodarzy. Dwie minuty później w niegroźnej sytuacji i stracie piłki przez Sebastiana Plisieckiego drużyna Warty wyprowadziła szybki atak po którym sytuację sam na sam z Krzysztofem Chruścielem wykorzystał zawodnik Warty. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i gospodarze wygrywali 2:1.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 3 minuty stworzyli dwie groźne sytuację, ale dobrze w bramce spisywał się Krzysztof Chruściel, najpierw broniąc strzał z bliska zawodnika Warty, a później po rzucie rożnym piłka uderzona głową przez zawodnika gospodarzy minęła prawy słupek bramki Pogoni. W 59 minucie drużyna gości zdobyła wyrównującą bramkę. Po podaniu Grzegorza Kalety wzdłuż pola karnego piłka dotarła do Kamila Radomskiego, który najpierw minął jednego z obrońców Warty, a później precyzyjnym strzałem prawą nogą z 16 metrów pokonał bramkarza Warty. Po tej bramce przewaga należała do zawodników Pogoni, którzy mogli strzelić kolejną bramkę za sprawą Michała Ignaczaka, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

W 75 minucie mocno z rzutu wolnego z 22 metrów uderzał lewą nogą Filip Sysio, ale jego strzał obronił bramkarz Warty. Gdy wydawało się, że drużyna Pogoni obejmie po raz pierwszy prowadzenie w tym meczu bramkę strzelili gospodarze. W 76 minucie po dalekim wybiciu piłki przez gospodarzy i nieporozumieniu Krzysztofa Chruściela z obrońcami, bramkarz Pogoni sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy i sędzia zawodów podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Rzut karny pewnie wykorzystał gracz Warty. Po straconej bramce drużyna Pogoni starała się po raz kolejny w tym meczu doprowadzić do wyrównania. Jednak pod koniec meczu w 89 minucie drużyna Warty przypieczętowała zwycięstwo strzelając czwartą bramkę mocnym uderzeniem za pola karnego.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni Zduńska Wola rozegra w sobotę 15 czerwca o godzinie 16 na wyjeździe z LKS Kwiatkowice.