Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Frankofonia w Zduńskiej Woli

Redakcja, 23.03.2015, 15:40

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Dni Kultury Frankofońskiej zorganizowano w Zduńskiej Woli. W poniedziałek odbyła się konferencja, we wtorek będą wyświetlane francuskie filmy.

← REKLAMA

Dni Kultury Frankofońskiej przygotowali nauczyciele języka francuskiego z powiatu zduńskowolskiego i Biblioteka Pedagogiczna w Zduńskiej Woli w ramach projektu "Łódzkie bardziej francuskie". To projekt edukacyjno-kulturalny powstały z inicjatywy Ambasady Francuskiej.

-To projekt mający na celu wspieranie nauki języka francuskiego, promocję kultury, ale i pokazanie, że dodatkowy język to większa szansa na rynku pracy. Działamy od trzech lat w 18 miastach województwa łódzkiego - mówił Denis Gerard, koordynator projektu, który wytłumaczył, że definicja frankofoni dotyczy ludzi mówiących w języku francuskim.

Magdalena Lemiecha, nauczycielka języka francuskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli przekonuje, że wbrew pozorom język francuski nie jest trudny w nauce. Młodzież aktywnie zaangażowała się w Dni Kultury Frankofońskiej.

-Cztery szkoły, w których nauczany jest język francuski zaangażowały się w projekt: pierwsze liceum, drugie liceum, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Publiczne Gimnazjum nr 2 i Biblioteka Pedagogiczna. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie prezentacji, będą różne śpiewać piosenki francuskie, różne konkursy dotyczące francuskich realiów i frankofońskich - mówi Lemiecha.

Uczniowie zaśpiewali także hymn Francji:

Projekt "Łódzkie bardziej francuskie" realizowany jest w Zduńskiej Woli po raz drugi. Rok temu impreza odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej.

Zobacz: Zduńska Wola bardziej francuska

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_1597 (IP: *.*.22.140), 24.03.2015, 10:14
  Brawo Pani Magdalena Lemiecha!!!!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj