Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Program usuwania azbestu w Zduńskiej Woli

Redakcja, 30.06.2015, 17:58

Miejski samorząd będzie się ubiegał o pieniądze na dofinansowanie demontażu i utylizacji wyrobów azbestowych. Zainteresowani mieszkańcy już mogą zgłaszać się do urzędu, co będzie pomocne przy składaniu przez urząd wniosku.

← REKLAMA

Opracowanie programu usuwania wyrobów zawierających azbest wraz z inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest dotycząca osób fizycznych i prawnych jest dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Posiadanie aktualnej inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest oraz Programu Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest jest obowiązkiem każdej gminy.

-Naszą intencją było przede wszystkim, oczywiście poza wypełnieniem przepisów prawa, wsparcie mieszkańców w zakresie utylizacji wyrobów azbestowych - mówi Beata Turlakiewicz, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

WFOŚiGW w Łodzi wsparł opracowanie programu przekazując ponad 11,5 tys. zł przy koszcie całego zadania na poziomie 12.975,00 zł. Inwentaryzacją objęte zostały wszystkie budynki na terenie miasta. Stała się ona podstawą do opracowania programu usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie Zduńskiej Woli na lata 2015-2032. Rok 2032 jest wynikającą z przepisów datą graniczną, do której z terenu Polski powinny zniknąć wszelkie wyroby azbestowe. Generalnym założeniem programu jest finansowanie przez miasto prac związanych z demontażem, zbieraniem, transportem oraz unieszkodliwianiem azbestu i wyrobów go zawierających.

Prace dofinansowane przez WFOŚiGW objęły m.in. wykonanie inwentaryzacji azbestu na terenie miasta dotyczącą osób fizycznych i prawnych w systemie spisu z natury dla każdej posesji, gospodarstwa, instytucji użytku publicznego, zakładu pracy wraz z umieszczeniem wyników inwentaryzacji w internetowej Bazie Azbestowej www.bazaazbestowa,pl, czy przeprowadzenie oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest oraz sporządzenie informacji o wykorzystywaniu wyrobów zawierających azbest.

Więcej na stronie internetowej Urzędu Miasta Zduńska wola.

Fot. arch. zw24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj