Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zmiany jazdy PKP

Redakcja, 26.08.2015, 10:15

1 września wchodzi w życie kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Dla mieszkańców regionu przyniesie ona istotne zmiany w funkcjonowaniu połączeń kolejowych, szczególnie dalekobieżnych.

← REKLAMA

Szczególne utrudnienia czekają na podróżnych udających się w kierunku Wrocławia. W związku z robotami torowymi zaplanowanymi przez zarządcę infrastruktury na odcinku Ostrów Wlkp. - Grabowno Wielkie od 1 do 22 września podróżni korzystający z pociągów regio "Calisia" i "Widawa" na odcinku będą musieli skorzystać z Autobusowej Komunikacji Zastępczej. Natomiast osoby wybierające pociągi spółki PKP Intercity unikną konieczności przesiadki, w zamian jednak składy pojadą drogą okrężną przez Krotoszyn, co wymusi bardzo istotne zmiany w rozkładzie.

Dodatkowo podróżujących pociągami spółki PKP Intercity czekają dodatkowe utrudnienia w Łodzi. Przez półtora miesiąca, od 1 września do 17 października wszystkie pociągi TLK jadące do/ z Warszawy pojadą z pominięciem stacji Łódź Kaliska. Pociągi te w mieście Włókniarzy zatrzymają się jedynie na stacji Łódź Chojny oraz Łódź Widzew.

Innowacyjne rozwiązanie od września wprowadza spółka Łódzka Kolej Aglomeracyjna dla pociągu odjeżdżające do Łodzi o godzinie 5:45 ze Zduńskiej Woli . Składem tym możliwy będzie dojazd zarówno do dworca Kaliskiego, jak również do stacji Łódź Widzew. Przewoźnik zastosuje nowe rozwiązanie w formie pociągu wielogrupowego. Skład będzie dzielony na stacji Lublinek.
Samorządowy przewoźnik wprowadza też do rozkładu bardzo istotną zmianę dotyczącą wieczornego połączenia na trasie Sieradz (22.02) - Zduńska Wola (22.18) - Łódź Kaliska. Od 1 września połączenie realizowane będzie komunikacją autobusową. Analogiczna sytuacja będzie miała miejsce z pierwszym porannym połączeniem relacji Łódź Kaliska (4.37) - Zduńska Wola (5.24) - Sieradz (5.41).

Rozkład jazdy ze stacji Zduńska Wola

Tabela A620 Sieradz - Łódź Kaliska

Zduńskowolskie Wieści Kolejowe

Fot. Kuba Gułajewski

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj