Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

W planach przebudowa ul. Żeromskiego

Redakcja, 06.10.2015, 13:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Miasto stara się o dofinansowanie z ministerstwa na przebudowę ul. Żeromskiego i ul. Przejazd w Zduńskiej Woli. Zakres prac zapowiada się szeroko.

← REKLAMA

Zduńskowolski magistrat posiada już kompletną dokumentację budowlano-wykonawczą na zadanie "Rozbudowa ulicy Żeromskiego na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ul. Kilińskiego, ul. Przejazd na odcinku od ul. Zielonej do ul. Plac Krakowski, Placu Krakowskiego na odcinku od ul. Przejazd do ul. Żeromskiego w Zduńskiej Woli". W sierpniu pozyskano też zezwolenie na realizację tej inwestycji.

Co się pod tym kryje? Na ul. Żeromskiego wymieniona zostanie konstrukcja drogi, pojawi się beton asfaltowy, nowe chodniki z kostki betonowej po obu stronach jezdni, ścieżka rowerowa z asfaltu piaskowego barwionego na czerwono, będą miejsca postojowe przy przedszkolu oraz MSC, a także parking przy ul. Przejazd. Pojawią się zieleńce, zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa, istniejące linie energetyczne zostaną przebudowane na podziemne, podobnie jak linie telekomunikacyjne. Wykonane zostanie też dwustronne oświetlenie ul. Żeromskiego i jednostronne ul. Przejazd.

Pozostaje jeszcze kwestia jej sfinansowania. Krystyna Bąk, zastępca dyrektora Biura Rozwoju i Inwestycji UM Zduńska Wola, wyjaśnia, że szacunkowa wartość inwestycji to 4 mln 453 tys. zł. Powiat zduńskowolski ma dorzucić 630 tys. zł. W tym miesiącu miasto złoży też wniosek o dofinansowanie z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019", znanego do tej pory jako Program Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. "schetynówek".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_2028 (IP: *.*.54.69), 08.10.2015, 11:53
  No wszystko fajnie ale może by tak się zająć tym co bardziej się pali np. Kilińskiego od obwodnicy do Szadkowskiej - koła chcę urwać a tu to tak chyba bez tragedii.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_1958 (IP: *.*.210.116), 11.10.2015, 19:25
  Dużo ulic w Zduni jest jeszcze do naprawy!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj