Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Zduńska Wola w filmie

Redakcja, 19.11.2015, 12:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ukazał się "Przewodnik filmowy po województwie łódzkim", również Zduńska Wola i jej największe osiedle Karsznice stały się tłem dla filmowych perypetii.

← REKLAMA

"Wczoraj około godziny 19.15 na stacji Karsznice zamordowano człowieka. Takim samym nożem (tu porucznik Borewicz pokazuje zdjęcie). Proszę popatrzeć (tu Borewicz podchodzi do mapy), my jesteśmy tu, a to się stało..., o mniej więcej tu." Tę kwestię wygłosił główny bohater serialu "07 zgłoś się" porucznik Sławomir Borewicz.

Karsznice pojawiają się w dziewiątym odcinku serialu pt. "Rozkład jazdy". Paradoksalnie jednak odcinek 07 dotyczący Karsznic był kręcony w...Odolanach. Odwrotna sytuacja była przy realizacji zdjęć do "Człowieka na torach" Andrzeja Munka: sceny z filmowej stacji Skoków nagrywano na stacji Zduńska Wola Karsznice. Z kolei w filmie "Linia" Kazimierza Kutza pojawia się Zwoltex... Ukazał się właśnie "Przewodnik filmowy po województwie łódzkim".

Autorem książki jest Maciej Kronenberg. Wydana została przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Publikacja prezentuje całe województwo łódzkie - obok Mazowsza najbardziej filmowy region w Polsce. Na jego terenie realizowano zdjęcia do kilkuset filmów. Nawiązania do naszego miasta można znaleźć od 328 strony przewodnika.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj