Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Uratowani przed zamarznięciem

Redakcja, 04.01.2016, 16:10

Podczas ostatniego weekendu policjanci udzielali pomocy osobom, które leżały na mrozie w stanie upojenia alkoholowego.

← REKLAMA

1 stycznia około godziny 10:37 anonimowa osoba zadzwoniła na komendę informując dyżurnego, iż na ulicy Zielonej leży człowiek. Natychmiast pojechał tam patrol mundurowych. Okazało się, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego. Był zziębnięty, nie mógł ustać o własnych siłach. Został dowieziony przez stróżów prawa do pogotowia. Tam lekarz dyżurujący zezwolił na jego pobyt w policyjnym areszcie. 60-letni zduńskowolanin spędził noc na komendzie.

3 stycznia w takim samym stanie na ulicy Kościelnej leżał inny zduńskowolanin. O godzinie 14:31 zauważyli go policjanci podczas patrolu. Nie można było z nim nawiązać kontaktu. Czuć było od niego alkohol. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala na obserwację. Trzeci "zmarzluch" tego samego dnia został odwieziony do miejsca zamieszkania z chodnika w miejscowości Czechy (gmina Zduńska Wola). O godzinie 20:04 o leżącym na chodniku 35-letnim mężczyźnie poinformowała dyżurnego anonimowa osoba.

- Na szczęści dzięki czujności mieszkańców, którzy informują policjantów o takich osobach nikt w powiecie zduńskowolskim nie zamarzł. W miniony weekend w województwie łódzkim śmierć w wyniku wychłodzenia poniosły trzy osoby. Policjanci dalszym ciągu apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby nietrzeźwe lub nieporadne przebywające na mrozie. Zwracajmy uwagę także na osoby bezdomne i zgłaszajmy odpowiednim służbom miejsca ich przebywania. Klatki schodowe, domki letniskowe czy piwnice, nie są odpowiednimi na przeczekanie zimy. Pamiętajmy, że osoby będące pod wpływem alkoholu szybciej tracą ciepło i mogą zamarznąć - informuje rzecznik prasowy komendy.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj