Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Mrozy. Pomagają bezdomnym

Redakcja, 07.01.2016, 12:44

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 8 komentarzy
8

Straż Miejska w Zduńskiej Woli działając wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przeprowadziła serię szczegółowych kontroli miejsc znanych z przebywania osób bezdomnych. Pomocy udzielono kilku osobom.

← REKLAMA

Skontrolowano pustostany przy ulicach: Opiesińskiej, Słowackiego, Kobusiewicza, Norwida oraz przy ulicy Sieradzkiej. Ponadto sprawdzono Dworzec PKP, jak i jego okolice, a także poczekalnię na Dworcu PKS.

-We wszystkich wskazanych powyżej lokalizacjach nie ujawniono osób bezdomnych oraz osób samotnych, wymagających pomocy, ze względu na bardzo niską temperaturę powietrza. W piwnicy bloku przy ul. Złotej obudzono dwie osoby bezdomne, które poprzedniego dnia spożyły alkohol i usnęły na posadzce. Obie kobiety odmówiły przewiezienia do schroniska - informuje Paweł Szczepaniak, komendant Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli.

W kamienicy przy ulicy Dąbrowskiego 1, na klatce schodowej, na ostatnim piętrze znaleziono bezdomną osobę, która z wielką chęcią przyjęła pomoc i została odwiedziona do Bełchatowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Monar - Markot przy ulicy Czaplinieckiej 19b. Jest to ośrodek wskazany przez wojewodę łódzkiego. W związku z bardzo niskimi temperaturami i niemożnością odbioru mężczyzny przez ośrodek to strażnicy miejscy przewieźli tam mężczyznę i przekazali pod opiekę schroniska.

-Był to tylko jeden dzień z pracy zduńskowolskiej straży, ale ukazuje on ile wśród nas jest osób wymagających opieki i to, że tylko nieliczni z niej korzystają. W tym przypadku jedna na trzy osoby. Należy podkreślić, iż jedynym warunkiem przebywania w ośrodkach jest trzeźwość - dodaje komendant.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (8)

 • ~gość_2159 (IP: *.*.78.130), 07.01.2016, 13:02
  w takich temperaturach bezdomnym trzeba pomagać, dobrze że straż miejska to robi
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2160 (IP: *.*.128.105), 07.01.2016, 18:10
  Popieram takie akcje w 100 :% , Straż Miejska już od dawna pomaga, brawo Wy :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2161 (IP: *.*.151.145), 07.01.2016, 18:14
  Brawo Wy! Codzienna szara praca strażników. A tu streszczony jeden dzień chodzenia w mrozie po zapomnianych zakamarkach miasta i zawiezienie bezdomnego do ośrodka. -To w Was jest najlepsze. Nie błyski fleszy i nie przechwalanie się każdą pierdołą jak to robi rzecznik Komendy Policji. Wy tylko robicie swoje. Wy nawet nie macie takiego pustego i drogiego etatu jak rzecznik prasowy. Wszyscy pracujecie w terenie. Może wreszcie mieszkańcy docenią jaką mają służbę?
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2161 (IP: *.*.151.145), 07.01.2016, 18:27
  Racja. Jeden etat oficera policji na stanowisku rzecznika to trzy etaty w straży miejskiej. Namiastka policji za śmieszne pieniądze. Tylko policję utrzymuje państwo a strażników samorząd ale wykorzystanie pieniędzy wręcz nieporównywalne! To kolejny argument za zwiększaniem straży w miastach. Państwo nigdy nie było tak dobrym gospodarzem jak samorządy. I co na to prosty lud powtarzający slogany o strażnikach? Czy dla zamarzniętego bezdomnego ma znaczenie czy znajdzie go strażnik czy 3-razy droższy oficer policji?
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2163 (IP: *.*.22.140), 08.01.2016, 12:13
  Nareszcie pada jakieś dobre słowo o Straży Miejskiej. Szczególnie, że jest to służba zarabiająca kilkakrotnie mniej niż policja. Więcej strażników mniej policjantów. -- same oszczędności.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2164 (IP: *.*.145.29), 08.01.2016, 14:59
  widze ze jakis dziwny lament rozposciera sie nad ta banda nierobow pewnie sami to pisza, prezydent natychmiast powinien ten twor zlikwidowac i srodki przeznaczyc na program wychodzenia z bezdomnosci, bo straz to tylko ,,ryba'' a tym ludziom potrzeba wendki
  -1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2166 (IP: *.*.78.161), 09.01.2016, 10:03
   bardzo popieram takie działanie straży miejskiej a zlikwidować to powinno się takich popaprańców jak ty
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
  • ~gość_2221 (IP: *.*.104.99), 29.01.2016, 23:41
   Nawet jeśli sami to piszą to przynajmniej poprawnie, a kolega zamiast wypowiadać się na temat ich pracy o której nawet nie ma pojęcia powinien siedzieć ze słownikiem ortograficznym i poszukać WENDKI ...Pozdrawiam
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj