Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zatańczyli przeciw przemocy

Redakcja, 14.02.2016, 20:14

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Po raz drugi w Zduńskiej Woli przeprowadzono akcję "One Billion Raising - Nazywam się Miliard", wymierzoną w problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

← REKLAMA

"One Billion Raising" może i bezpośrednio nie spowoduje, że przemoc zniknie, ale na pewno przyczynia się do większej świadomości w tym temacie. Na czym ona polega? Uczestnicy po prostu tańczą. W Zduńskiej Woli akcję przeprowadzono na placu Wolności.

-Pojawiają się komentarze, że taniec nic nie daje i puknijmy się w głowę. Na pewno nie zmniejszymy skali przemocy czy molestowania, o którym mówimy w tym roku, od razu i samym tańcem, natomiast jest to akcja, która przypomina o temacie, naświetla go i każe zwyczajnie reagować, bo to problem społeczny, a nie prywatny - mówi Martyna Chwiałkowska-Fogel, koordynatorka akcji w Zduńskiej Woli.

"Nazywam się Miliard", bo tak brzmi jego polska wersja, to akcja feministyczna, ale aktywnie w jej organizację i udział włączyli się mężczyźni. W Zduńskiej Woli jednocześnie zatańczono dwa tańce - na stojąco i na siedząco (uczestnicy zajęć terapeutycznych Bonex).

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj