Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

W poszukiwaniu starych fotografii i strojów

Redakcja, 18.02.2016, 07:15

Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola kontynuując projekt rozpoczęty w 2015 r. pn. "Zduńskowolan Portret Własny" rozpoczyna poszukiwania dawnych, cennych dla lokalnej historii ubrań i fotografii.

← REKLAMA

Celem zbiórki jest uzupełnienie kolekcji zduńskowolskiego muzeum o cenne zbiory, a także zorganizowanie wystawy oryginalnych ubrań i fotografii przekazanych przez mieszkańców prezentującej modę, styl i urodę zduńskowolan od początku założenia miasta do współczesności.

- Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do przekazywania lub wypożyczenia (oddania w depozyt) ubrań i fotografii. Dla muzeum cenne są stroje i fotografie związane z oświatą, sportem, a także stylem (sposobem ubierania się, fryzurami) danej epoki, szczególnie przełom XIX i XX w., dwudziestolecia międzywojennego, a także z czasów II wojny światowej - wyjaśnia Gabriela Górska z MHM Zduńska Wola.

Rzeczy można przekazywać do muzeum od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

Fot. MHM

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj