Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zakończenie programu autorskiego w Zduńskiej Woli

Redakcja, 26.02.2016, 13:46

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli w piątek (26 lutego) zakończył realizację programu autorskiego "Komunikacja (nie)werbalna". W jego ramach odbył się szereg spotkań poświęconych sposobom komunikowania się.

← REKLAMA

Młodzież Hufca Pracy wzięła udział w warsztatach, które miały na celu podniesienie świadomości własnych zachowań komunikacyjnych. Podczas zajęć muzealnych Gabriela Górska zapoznała młodzież ze sposobami komunikowania się artysty z odbiorcą. Za pomocą historycznych środków wyrazu m.in. eksponatów i fotografii, a także poprzez udział w grze planszowej "Miasto Dwóch Herbów".

-Nasi podopieczni poznali również losy miasta. Z podstawowymi pojęciami z zakresu języka migowego, wybranymi problemami środowiska niesłyszących opowiedziała uczniom pani Aneta Kuśmider - pedagog specjalny. W ramach tych zajęć odbyły się także ćwiczenia z odczytywania i zaprezentowania podstawowych znaków pojęciowych języka migowego - informuje Joanna Siemińska z HP w Zduńskiej Woli.

Zajęcia z komendantem Straży Miejskiej Pawłem Szczepaniakiem, zorganizowane w drugim tygodniu ferii, miały na celu uświadomienie uczestnikom konieczności umiejętnego komunikowania się w sytuacjach zagrożenia przestępczością. Aby lepiej zrozumieć istotę sprawy niezbędne było zapoznanie się ze sposobami komunikowania się przestępców.
W trakcie warsztatów z Anetą Kuśmider uczestnicy dowiedzieli się także jakie są bariery w komunikacji międzyludzkiej, z czego wynikają, jak utrudniają porozumienie się z drugim człowiekiem i jak sobie z nimi radzić, żeby unikać błędów w nadawaniu u odbieraniu komunikatów.

Spotkania, zajęcia i warsztaty w ramach programu miały na celu przekazanie młodzieży modelu aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowaniu umiejętności respektowania określonych norm współżycia społecznego, oraz umiejętności budowania prawidłowych relacji międzyludzkich.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj