Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Czar animacji Se-ma-fora

Redakcja, 06.03.2016, 14:33

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Zbigniew Żmudzki, producent nagrodzonego Oscarem filmu "Piotruś i Wilk", związany z wytwórnią Se-ma-for w Łodzi, spotkał się w niedzielne przedpołudnie z małymi zduńskowolanami i ich rodzicami, aby opowiedzieć o tajnikach animacji.

← REKLAMA

Aż trzech lalek danego bohatera potrzeba, aby nakręcić 10 minutowy film animowany, np. o Parauszku. Dlaczego? Bo lalki np. ulegają szybkiemu zabrudzeniu - tłumaczył dzieciom Zbigniew Żmudzki.

-25 zdjęć to jedna sekunda filmu. W hali zdjęciowej jest bardzo gorąco, często temperatura osiąga 30 stopni Celsjusza - wyjaśniał. - W środku lalki jest metalowa konstrukcja, szkielet posiada kulkowe przeguby - odpowiadał gość o lalkach-aktorach.

Najmłodsi mogli obejrzeć trzy odcinki animacji "Parauszek i Przyjaciele" - to krótkie opowieści z morałem. W sumie nakręcono 26 odcinków. -Nie wiadomo czy powstaną kolejne odcinki. Bardzo trudno zebrać na to pieniądze - mówił Żmudzki.

Animacją, która powstała w łódzkiej wytwórni, a zna cały świat to "Piotruś i Wilk". Film został nagrodzony Oscarem, w tym roku miła 10 rocznica. Premierę obejrzało w Royal Albert Hall w Londynie 7 tysięcy widzów. Towarzyszyła temu muzyka na żywo orkiestry symfonicznej.

-"Piotruś i Wilk" to film, który jest zrobiony na podstawie muzyki napisanej przed drugą wojną światową przez Siergieja Prokofjewa - mówił Zbigniew Żmudzki.

W "Piotrusiu" każdy instrument odpowiada danemu bohaterowi. Oczywiście każdy kto przyszedł na spotkanie ze Zbigniewem żmudzkim do ratusza, mógł też obejrzeć ten film.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_2234 (IP: *.*.178.29), 07.03.2016, 08:51
  Szkoda tylko, że pusto na widowni... A później narzekamy, że nic w mieście się nie dzieje.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj