Wiadomości / Zduńska Wola

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Po 17 latach ponownie na boisku

Redakcja, 22.07.2013, 16:06

Drużyna seniorska MKS Zduńska Wola rozegrała w sobotę swój pierwszy mecz po 17 latach . Był to sparing przed rozgrywkami ligowymi, które rozpoczynają się w sierpniu. Niestety zduńskowolanie przegrali z drużyną Widawii Widawa 1:3.

Widawia Widawa gra w klasie okręgowej okręgu sieradzkiego, a MKS rozpocznie swoje zmagania w klasie A. W sobotnim meczu oba zespoły przystąpiły z respektem do przeciwnika a zawodnicy nie oszczędzali swoich nóg . Pierwsza połowa mogła się podobać ponad setce zgromadzonych kibiców na stadionie. W 10min. Marcin Kosecki zawodnik MKS po indywidualnej akcji zdobył prowadzenie dla gości . W 21min. wyrównującego gola dla gospodarzy zdobył Adam Konieczny - wychowanek MKS, który gra obecnie w Widawie. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy goście mogli uzyskać prowadzenie, ale Dawid Kępniak po pokonaniu bramkarza nie trafił do pustej bramki.

Druga połowa należała już do zawodników gospodarzy, którzy strzelili jeszcze dwie bramki a na listę strzelców wpisali się: Kacper Majewski (64min.) i ponownie Adam Konieczny (70min). W zespole MKS zagrał Wojciech Sopur trener Gatty Active. Seniorzy MKS kolejny sparing rozegrają w środę, 24 lipca, tym razem na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie drużyna Piasta Błaszki. 28 lipca MKS rozegra już mecz Pucharu Polski z zespołem LZS Wrońsko. Przeciętna wieku zawodników MKS to 19 lat.

Widawia Widawa - MKS Zduńska Wola 3:1 (1:1)

Widawia: Robert Majczyk - Przemysław Jędrysiak, Artur Wolny, Daniel Jóźwiak, Mateusz Drąg, Paweł Bartczak, Maciej Miszczak, Jarosław Jóźwiak, Dawid Kaźmierczak, Adam Konieczny, Radosław Kopka, Szymon Strózik, Michał Nowak, Łukasz Kaczmarek, Tomasz Kopka, Kacper Majewski, Patryk Kaczmarek, Patryk Krymarys. Trener - Krzysztof Wolny.

MKS: Damian Kruk - Wojciech Sopur, Mateusz Witczak, Marcin Piotrowski, Bartosz Krymarys, Piotr Kaczmarek, Marcin Kosecki, Filip Piasecki, Kajetan Tomczyk, Łukasz Rakowski, Dawid Kępniak, Mateusz Nyks, Szymon Ratajczyk, Dawid Ciesielski, Tomasz Królak. Trener - Romuald Solarek.