Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Mistrzowie kontrdyktanda

Redakcja, 11.03.2016, 15:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Nina Szymonik z I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli zdobyła tytuł Mistrza Ortografii w "Kontrdyktandzie", zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

← REKLAMA

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zduńskowolskiego zmierzyli się tekstem, w którym należało odnaleźć jak najwięcej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Tekst kontrdyktanda przygotowała Urszula Nowak, polonistka, która oceniała prace wraz z Ewą Szews.

Z poszczególnych szkół wyłoniono uczniów, którzy poprawili najwięcej błędów. Są to: Marta Smolarek z I Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli, Maria Gąsiorowska i Maria Wilczyńska z Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli, Aleksandra Griese i Jakub Chmyłko z Zespołu Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, Barbara Kubiak z Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej w Zduńskiej Woli, Patrycja Kaczmarek z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli, Anna Łyczkowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj